Zeilster Bouwmeester neemt leiding op voorlaatste dag EK Ilca 6
ANDORA (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester heeft op de voorlaatste dag van het EK zeilen in de Ilca 6-klasse de leiding genomen. De Friezin won voor de kust van het Italiaanse Andora race 7, maar werd laatste in race 8. Het leverde genoeg punten op om de Griekse Vasileia Karachaliou te passeren. De Belgische Emma Plasschaert klom naar de tweede plaats. Karachaliou is nu derde.
Vrijdag staan de laatste drie races op het programma in de gold fleet. In een Ilca-kampioenschap is geen sprake van een medalrace.
Bouwmeester had een dag van uitersten. "Letterlijk. Ik finish als eerste en als laatste. Dus de eerste was supergoed en in de tweede race deed ik eigenlijk alles fout wat ik fout kon doen", vertelde ze na een dag met matige aanlandige wind. "Het is lekker dat het allemaal in één race gebeurde. Hopelijk zijn er morgen weer drie races."
Maxime Jonker werd achtereenvolgens derde en dertiende en is voorlopig vijfde.
Duko Bos herstelde zich bij de mannen in de Ilca 7-klasse en klom dankzij de negende plaats in de enige race van de dag naar de derde plaats in het klassement. "Ik ben heel tevreden met mijn resultaten. Het plan voor de slotdag is gewoon op mezelf te focussen. Meer in de aanval, vooraan beginnen en het dan afmaken."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden