Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilster Bouwmeester maakt na bevalling rentree op WK

Zeilster Bouwmeester maakt na bevalling rentree op WK

MEDEMBLIK (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester maakt in oktober op de WK in de olympische Laser-klasse in de Verenigde Staten haar rentree na haar zwangerschap. De Friezin ziet het toernooi in het Kemah (Texas) als een mooi begin van haar voorbereiding op de Olympische Spelen van 2024.

De 34-jarige Bouwmeester is in mei bevallen van een dochter. Ze pakte vrij snel na de bevalling de training weer op en wordt daarbij geholpen door onder anderen Jaap Zielhuis, voormalig hoofdcoach bij het Watersportverbond. Zielhuis ondersteunt Bouwmeester tot en met het WK.

Bouwmeester is viervoudig wereldkampioene in de Laser en veroverde op de Olympische Spelen van 2016 in Rio goud. Zielhuis was toen haar coach. In Londen 2012 behaalde ze zilver en vorig jaar in Tokio was brons het eindresultaat. Na Tokio gaf ze aan dat ze ook mikt op deelname aan de Spelen van 2024 in Parijs. Het zeilen vindt dan plaats in Marseille.

De WK Laser zijn van 11 tot en met 16 oktober.

Meer uit Sport

Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

2 uur geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

2 uur geleden
Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

7 uur geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

8 uur geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

8 uur geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

18 uur geleden
Directeur voetbalzaken Huiberts vertrekt na dit seizoen bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts vertrekt na dit seizoen bij AZ, meldt de club. De directeur voetbalzaken is dan ruim tien jaar en elf seizoenen eindverantwoordelijk geweest voor de voetbaltechnische zaken van de Eredivisieclub uit Alkmaar.

18 uur geleden