Zeilster Bouwmeester kwalificeert zich op WK voor Spelen in Parijs
MAR DEL PLATA (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester heeft zich op de voorlaatste dag van het WK in de lca 6-klasse gekwalificeerd voor de Olympische Spelen van Parijs. De 35-jarige Friezin kan in Argentinië niet meer worden ingehaald door haar concurrente voor de Spelen, Maxime Jonker.
Jonker had het enige Nederlandse ticket voor Parijs binnen handbereik. De 28-jarige zeilster verloor dinsdag echter haar hoge klassering met een 29e plaats in de tiende race. Ze zakte daarmee terug naar de achtste plaats op de ranglijst. Met alleen nog de medalrace te gaan kan ze de voor de kwalificatie noodzakelijke vierde plaats niet meer behalen.
Bouwmeester miste de medalrace, maar kon alsnog opgelucht ademhalen. "Je wil het zelf afdwingen, maar alles zat tegen", verklaarde ze na afloop via de zeilbond. "Ik kreeg het niet aan de praat. Maxime voer gewoon heel goed en dit waren haar omstandigheden. Maar uiteindelijk kreeg ik het toch nog in mijn schoot geworpen. Heel lekker dat het definitief is nu. Ik ben nu vooral echt heel erg opgelucht."
Intens en verdrietig
Bouwmeester nam deel aan de laatste drie Spelen en won achtereenvolgens zilver in Londen, goud in Rio de Janeiro en brons in Tokio.
De teleurgestelde Jonker keek met een positief gevoel terug op haar prestaties in Argentinië. "Om heel eerlijk te zijn had ik nooit gedacht dat ik nog een kans had op een olympisch ticket. Die droom was al weg", aldus Jonker. "Ik wilde hier het WK winnen en laten zien wat ik kan. Maar als Marit dan niet in de top zeven zit, ga je er toch in geloven. Als je dan zo dichtbij komt en het niet pakt, dat is zo intens en verdrietig. Daar baal ik van, maar ik ben ook heel trots op wat ik heb laten zien."
Wereldtitel
Het WK voor de kust van Mar del Plata was het tweede en laatste evenement dat meetelde voor de kwalificatie voor de Spelen. Door haar vierde plaats op het WK in Den Haag van afgelopen zomer had ze een voorsprong van 7 punten ten opzichte van Jonker.
Anne-Marie Rindom verzekerde zich op de voorlaatste dag van de wereldtitel. De Deense leidster in de WK-stand kan niet meer worden ingehaald in de medalrace.
Meer uit Sport
WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
10 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
20 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geleden