Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilster Bouwmeester eindigt als negende op WK, zesde plek Jonker

Zeilster Bouwmeester eindigt als negende op WK, zesde plek Jonker

KEMAH (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester is op de WK in het Amerikaanse Kemah als negende geëindigd in de olympische Ilca 6-klasse. Maxime Jonker passeerde haar nog en werd zesde, terwijl Mirthe Akkerman op de zeventiende plek eindigde.

Bouwmeester had op de slotdag topprestaties nodig om nog op het podium te komen, maar ze wist geen hoofdrol op te eisen. Ze werd in de laatste twee races in de Galveston Bay twintigste en elfde. Daarmee kwam ze uit op 97 punten na twaalf races met twee schrapresultaten.

Bouwmeester werd gepasseerd door Jonker, die afsloot met een 22e en een tweede plek. Ze had tijdens het toernooi al een race gewonnen, waardoor ze de top 10 betrad.

"Al met al ben ik trots op mijn comeback en dat ik ben blijven vechten voor elk puntje. Maar ik heb ook mixed feelings. Want twee foutjes minder en je staat op het podium. Maar ik ben blij dat ik meedoe met de wereldtop", zei Jonker.

"Elk foutje dat je maakt wordt superhard afgestraft. Het niveau van de vloot is behoorlijk hoog, wat ook wel weer heel cool is. Het is echt close racen. De laatste twee races had ik er echt zin in. Het stond dicht op elkaar. Dus ik heb gewoon alles gegeven."

De wereldtitel ging naar de Deense Anne-Marie Rindom, die uitkwam op 47 punten. Ze hield de Zwitserse Maud Jayet liefst 20 punten achter zich. De derde plek was voor de Belgische Emma Plasschaert (69 punten).

Bouwmeester maakte in de Verenigde Staten haar rentree nadat ze eerder dit jaar was bevallen. De drievoudig olympisch medaillewinnares in de voormalig Laser Radial-klasse (zilver in 2012, goud in 2016, brons vorig jaar) pakte vrij snel na de bevalling de training weer op en richt zich op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. De olympische zeilwedstrijden zijn dan voor de kust van Marseille.

"Ik ben in ieder geval nog steeds heel blij dat we hier meededen. Het is wel een zwaar WK geweest. Met lange dagen en twee dagen met veel wind waarop we drie races voeren. Dus dit was gelijk een goede test. We leren veel en hebben een duidelijk plan voor de winter. Dat is het belangrijkste", zei Bouwmeester over haar rentree.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

36 minuten geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

1 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

2 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

5 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

5 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden