Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilster Bouwmeester droomt groots op weg naar Parijs

Zeilster Bouwmeester droomt groots op weg naar Parijs

DEN HAAG (ANP) - Marit Bouwmeester staat voor belangrijke maanden op weg naar kwalificatie voor de Spelen van volgend jaar. De zeilster doet volgende maand mee aan het olympische testevent in Marseille en in augustus aan de WK in haar 'eigen' Den Haag. Ze kan het ticket voor Parijs 2024 in de Ilca 6-klasse met topklasseringen bij deze evenementen al veiligstellen. "Het is mijn droom om het testevent, de WK en de Spelen te winnen", zei de 34-jarige Bouwmeester bij de presentatie van de WK.

De olympische kampioene van 2016 wil volgend jaar haar vierde medaille op de Spelen veroveren. Nederland mag per klasse maar één deelnemer uitzenden. Na haar terugkeer na de geboorte van haar dochter Jessie Mae moest Bouwmeester de strijd aan met onder anderen Maxime Jonker en Mirthe Akkerman. Sneller dan verwacht kon ze zich weer meten op topniveau. In maart haalde ze in Italië de Europese titel en dwong deelname aan het testevent af. "Soms snap ik het zelf ook niet helemaal dat het al snel weer goed ging. Maar ik heb natuurlijk heel wat jaren getraind en had mijn zwangerschap zo ingericht dat ik zo snel mogelijk kon terugkomen."

De Friezin is een andere zeilster geworden sinds ze moeder is. "Mijn coach zegt dat hij op het water niet merkt dat ik moeder ben. Dat is een groot compliment. Ik sta volledig aan en zit niet steeds aan mijn kind te denken. Dat was wel mijn uitdaging. Ik was altijd met sport bezig. Maar nu sta ik echt uit en ben moeder als ik thuis ben. Ik ben de meest ontspannen versie van mezelf geworden. Maar ik zou het niet kunnen zonder alle hulp. Ik ben blij dat mijn vriend mij deze kans geeft en voel mij bevoorrecht dat ik nog steeds kan zeilen."

Druk

De druk om te kwalificeren is hoog. Maar volgens Bouwmeester is dat juist goed. "Als je daar niet mee om kan gaan, dan hoef je ook niet naar de Spelen te gaan." Ze noemt het een groot voordeel dat ze mag meedoen aan het testevent in Marseille. "Die Fransen pakken het raar aan. Normaal gesproken kun je je kwalificeren bij de WK in combinatie met een grote wedstrijd op de locatie voor de Spelen, maar ze organiseren alles in Hyères. Het testevent had daarom een superhoge urgentie, want dit is de enige wedstrijd die je er krijgt."

De twee evenementen in Marseille en in Den Haag vragen volgens Bouwmeester een verschillende aanpak. "Het is heel anders varen in de Middellandse Zee met veel bergen versus Scheveningen dat volledig vlak is. Maar het is vooral geweldig dat we ons voor eigen publiek kunnen laten zien."

Meer uit Sport

Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

56 minuten geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

1 uur geleden
Alcaraz na marathonpartij naar eerste finale op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.

3 uur geleden
Gadecki en Peers verdedigen titel op Australian Open met succes

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.

5 uur geleden
Politie Curaçao doorzoekt huis van honkbalinternational Schoop

WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.

20 uur geleden
Sabalenka woest om verlies punt na 'hinderlijk kreunen'

MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).

23 uur geleden
Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden