Zeilster Bouwmeester droomt groots op weg naar Parijs
DEN HAAG (ANP) - Marit Bouwmeester staat voor belangrijke maanden op weg naar kwalificatie voor de Spelen van volgend jaar. De zeilster doet volgende maand mee aan het olympische testevent in Marseille en in augustus aan de WK in haar 'eigen' Den Haag. Ze kan het ticket voor Parijs 2024 in de Ilca 6-klasse met topklasseringen bij deze evenementen al veiligstellen. "Het is mijn droom om het testevent, de WK en de Spelen te winnen", zei de 34-jarige Bouwmeester bij de presentatie van de WK.
De olympische kampioene van 2016 wil volgend jaar haar vierde medaille op de Spelen veroveren. Nederland mag per klasse maar één deelnemer uitzenden. Na haar terugkeer na de geboorte van haar dochter Jessie Mae moest Bouwmeester de strijd aan met onder anderen Maxime Jonker en Mirthe Akkerman. Sneller dan verwacht kon ze zich weer meten op topniveau. In maart haalde ze in Italië de Europese titel en dwong deelname aan het testevent af. "Soms snap ik het zelf ook niet helemaal dat het al snel weer goed ging. Maar ik heb natuurlijk heel wat jaren getraind en had mijn zwangerschap zo ingericht dat ik zo snel mogelijk kon terugkomen."
De Friezin is een andere zeilster geworden sinds ze moeder is. "Mijn coach zegt dat hij op het water niet merkt dat ik moeder ben. Dat is een groot compliment. Ik sta volledig aan en zit niet steeds aan mijn kind te denken. Dat was wel mijn uitdaging. Ik was altijd met sport bezig. Maar nu sta ik echt uit en ben moeder als ik thuis ben. Ik ben de meest ontspannen versie van mezelf geworden. Maar ik zou het niet kunnen zonder alle hulp. Ik ben blij dat mijn vriend mij deze kans geeft en voel mij bevoorrecht dat ik nog steeds kan zeilen."
Druk
De druk om te kwalificeren is hoog. Maar volgens Bouwmeester is dat juist goed. "Als je daar niet mee om kan gaan, dan hoef je ook niet naar de Spelen te gaan." Ze noemt het een groot voordeel dat ze mag meedoen aan het testevent in Marseille. "Die Fransen pakken het raar aan. Normaal gesproken kun je je kwalificeren bij de WK in combinatie met een grote wedstrijd op de locatie voor de Spelen, maar ze organiseren alles in Hyères. Het testevent had daarom een superhoge urgentie, want dit is de enige wedstrijd die je er krijgt."
De twee evenementen in Marseille en in Den Haag vragen volgens Bouwmeester een verschillende aanpak. "Het is heel anders varen in de Middellandse Zee met veel bergen versus Scheveningen dat volledig vlak is. Maar het is vooral geweldig dat we ons voor eigen publiek kunnen laten zien."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
12 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
17 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden