Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilster Bouwmeester droomt groots op weg naar Parijs

Zeilster Bouwmeester droomt groots op weg naar Parijs

DEN HAAG (ANP) - Marit Bouwmeester staat voor belangrijke maanden op weg naar kwalificatie voor de Spelen van volgend jaar. De zeilster doet volgende maand mee aan het olympische testevent in Marseille en in augustus aan de WK in haar 'eigen' Den Haag. Ze kan het ticket voor Parijs 2024 in de Ilca 6-klasse met topklasseringen bij deze evenementen al veiligstellen. "Het is mijn droom om het testevent, de WK en de Spelen te winnen", zei de 34-jarige Bouwmeester bij de presentatie van de WK.

De olympische kampioene van 2016 wil volgend jaar haar vierde medaille op de Spelen veroveren. Nederland mag per klasse maar één deelnemer uitzenden. Na haar terugkeer na de geboorte van haar dochter Jessie Mae moest Bouwmeester de strijd aan met onder anderen Maxime Jonker en Mirthe Akkerman. Sneller dan verwacht kon ze zich weer meten op topniveau. In maart haalde ze in Italië de Europese titel en dwong deelname aan het testevent af. "Soms snap ik het zelf ook niet helemaal dat het al snel weer goed ging. Maar ik heb natuurlijk heel wat jaren getraind en had mijn zwangerschap zo ingericht dat ik zo snel mogelijk kon terugkomen."

De Friezin is een andere zeilster geworden sinds ze moeder is. "Mijn coach zegt dat hij op het water niet merkt dat ik moeder ben. Dat is een groot compliment. Ik sta volledig aan en zit niet steeds aan mijn kind te denken. Dat was wel mijn uitdaging. Ik was altijd met sport bezig. Maar nu sta ik echt uit en ben moeder als ik thuis ben. Ik ben de meest ontspannen versie van mezelf geworden. Maar ik zou het niet kunnen zonder alle hulp. Ik ben blij dat mijn vriend mij deze kans geeft en voel mij bevoorrecht dat ik nog steeds kan zeilen."

Druk

De druk om te kwalificeren is hoog. Maar volgens Bouwmeester is dat juist goed. "Als je daar niet mee om kan gaan, dan hoef je ook niet naar de Spelen te gaan." Ze noemt het een groot voordeel dat ze mag meedoen aan het testevent in Marseille. "Die Fransen pakken het raar aan. Normaal gesproken kun je je kwalificeren bij de WK in combinatie met een grote wedstrijd op de locatie voor de Spelen, maar ze organiseren alles in Hyères. Het testevent had daarom een superhoge urgentie, want dit is de enige wedstrijd die je er krijgt."

De twee evenementen in Marseille en in Den Haag vragen volgens Bouwmeester een verschillende aanpak. "Het is heel anders varen in de Middellandse Zee met veel bergen versus Scheveningen dat volledig vlak is. Maar het is vooral geweldig dat we ons voor eigen publiek kunnen laten zien."

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

10 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

12 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

17 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

18 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

19 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

20 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

21 uur geleden