Zeilster Bouwmeester: brons resultaat van gevecht met mezelf
ENOSHIMA (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester zou normaal een zilveren of bronzen medaille snel wegstoppen. In het leven van de 33-jarige Friezin draait alles om winnen. "Daarom sta ik hier een beetje met gemengde gevoelens", vertelde ze zondag in de Baai van Enoshima waar ze na "een gevecht met vooral mezelf" zich moest neerleggen met de derde plek op de Spelen van Tokio.
In Rio was ze de verwachte olympisch kampioene in de Laser Radial, vier jaar na het zilver van Londen 2012. Bouwmeester is ook viervoudig wereldkampioen. "Ik merk aan me dat het moeilijk voor me is het brons te vieren. Dat is niet mijn sportovertuiging. Ik zeg altijd: er is maar één plek die telt. Maar dit was een week van 'battles', met veel ups en downs. Maar de grootste strijd heb ik met mezelf moeten leveren. Dat maakt het pijnlijk. Het was soms briljant maar er waren ook grote fouten", doelde ze onder meer op een diskwalificatie halverwege het toernooi en een fout bij de start van de medalrace.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
4 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
8 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
13 uur geleden