Zeilster Bouwmeester: brons resultaat van gevecht met mezelf
ENOSHIMA (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester zou normaal een zilveren of bronzen medaille snel wegstoppen. In het leven van de 33-jarige Friezin draait alles om winnen. "Daarom sta ik hier een beetje met gemengde gevoelens", vertelde ze zondag in de Baai van Enoshima waar ze na "een gevecht met vooral mezelf" zich moest neerleggen met de derde plek op de Spelen van Tokio.
In Rio was ze de verwachte olympisch kampioene in de Laser Radial, vier jaar na het zilver van Londen 2012. Bouwmeester is ook viervoudig wereldkampioen. "Ik merk aan me dat het moeilijk voor me is het brons te vieren. Dat is niet mijn sportovertuiging. Ik zeg altijd: er is maar één plek die telt. Maar dit was een week van 'battles', met veel ups en downs. Maar de grootste strijd heb ik met mezelf moeten leveren. Dat maakt het pijnlijk. Het was soms briljant maar er waren ook grote fouten", doelde ze onder meer op een diskwalificatie halverwege het toernooi en een fout bij de start van de medalrace.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
16 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
16 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
23 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden