Zeilster Bouwmeester boekt in Portugal eerste zege sinds rentree
VILAMOURA (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester heeft haar eerste overwinning geboekt sinds ze vorig jaar haar rentree maakte in de boot. De 34-jarige Friezin schreef voor de kust van Vilamoura de 5th Portugal Grand Prix op haar naam in de Ilca 6-klasse. De olympisch kampioene van Rio 2016 won de eerste vier van de in totaal acht races en eindigde op 17 punten, voor de Française Pernelle Michon (tweede met 21 punten) en Europees kampioene Agata Barwinska uit Polen (derde met 24).
"Ik heb een goede winter gedraaid en ik zit er lekker in. Dit is een heel lekkere bevestiging", zegt Bouwmeester, die in mei vorig jaar beviel van een dochter. Enkele maanden later maakte ze op het WK in de Verenigde Staten haar rentree. Bouwmeester eindigde daar na een sterke start en een minder slot als negende. Op het EK in november in het Zuid-Franse Hyères pakte ze brons.
Bouwmeester werkt nu toe naar het WK in augustus voor de kust van Scheveningen. Een maand eerder wil ze meedoen aan het olympisch testevent voor de kust van Marseille. Om zich daarvoor te kwalificeren, moet Bouwmeester goed presteren op het EK in maart en de wereldbeker in Palma de Mallorca. De wedstrijden in Portugal dienden daarvoor als voorbereiding.
Als moeder
"Mijn eerste overwinning sinds lange tijd en mijn eerste als moeder. Dit is een heel lekkere bevestiging", zei Bouwmeester. "Het biedt nog geen garanties, maar ik ben hier wel heel blij mee. Dit evenement had een sterk deelnemersveld, iedereen was er wel. Dan is het fijn om op de juiste trede van het podium te staan. Straks een WK-titel in eigen land zou super zijn. En uiteindelijk wil ik natuurlijk goud winnen op de Spelen."
Bouwmeester veroverde vier wereldtitels in de Laser Radial-klasse en pakte op de Olympische Spelen achtereenvolgens zilver (Londen 2012), goud (Rio 2016) en brons (in 2021 in Tokio).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
20 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
21 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
22 uur geleden