Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilster Bouwmeester boekt in Portugal eerste zege sinds rentree

Zeilster Bouwmeester boekt in Portugal eerste zege sinds rentree

VILAMOURA (ANP) - Zeilster Marit Bouwmeester heeft haar eerste overwinning geboekt sinds ze vorig jaar haar rentree maakte in de boot. De 34-jarige Friezin schreef voor de kust van Vilamoura de 5th Portugal Grand Prix op haar naam in de Ilca 6-klasse. De olympisch kampioene van Rio 2016 won de eerste vier van de in totaal acht races en eindigde op 17 punten, voor de Française Pernelle Michon (tweede met 21 punten) en Europees kampioene Agata Barwinska uit Polen (derde met 24).

"Ik heb een goede winter gedraaid en ik zit er lekker in. Dit is een heel lekkere bevestiging", zegt Bouwmeester, die in mei vorig jaar beviel van een dochter. Enkele maanden later maakte ze op het WK in de Verenigde Staten haar rentree. Bouwmeester eindigde daar na een sterke start en een minder slot als negende. Op het EK in november in het Zuid-Franse Hyères pakte ze brons.

Bouwmeester werkt nu toe naar het WK in augustus voor de kust van Scheveningen. Een maand eerder wil ze meedoen aan het olympisch testevent voor de kust van Marseille. Om zich daarvoor te kwalificeren, moet Bouwmeester goed presteren op het EK in maart en de wereldbeker in Palma de Mallorca. De wedstrijden in Portugal dienden daarvoor als voorbereiding.

Als moeder

"Mijn eerste overwinning sinds lange tijd en mijn eerste als moeder. Dit is een heel lekkere bevestiging", zei Bouwmeester. "Het biedt nog geen garanties, maar ik ben hier wel heel blij mee. Dit evenement had een sterk deelnemersveld, iedereen was er wel. Dan is het fijn om op de juiste trede van het podium te staan. Straks een WK-titel in eigen land zou super zijn. En uiteindelijk wil ik natuurlijk goud winnen op de Spelen."

Bouwmeester veroverde vier wereldtitels in de Laser Radial-klasse en pakte op de Olympische Spelen achtereenvolgens zilver (Londen 2012), goud (Rio 2016) en brons (in 2021 in Tokio).

Meer uit Sport

Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

4 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

6 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

6 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

6 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

9 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

10 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

11 uur geleden