Zeilschip brengt dolfijn weer naar zee
IJMUIDEN (ANP) - Medewerkers van de Stichting SOS Dolfijn zijn er zondag in geslaagd de tuimelaar die zaterdag in de haven van Amsterdam terechtkwam via de sluizen bij IJmuiden naar de Noordzee te brengen.
De tuimelaar, die Zafar wordt genoemd, kwam mee met een zeilend vrachtschip vanuit Frankrijk. Het dier zwom drie dagen naast het schip en ging mee door de sluizen naar Amsterdam.
Een poging om de dolfijn met een andere boot terug te lokken naar IJmuiden lukte niet. Vandaar dat besloten werd het zeilschip, getrokken door een sleepboot, terug te laten varen naar de sluizen bij IJmuiden. De dolfijn zwom mee de sluizen in. Vervolgens begeleide een team van SOS Dolfijn het dier verder richting zee.
Zafar is een alleen levende dolfijn die normaal voor de kust van het Franse Bretagne verblijft. Tuimelaars zijn sociale dolfijnen die leven in zout zeewater. De haven is geen natuurlijk leefgebied voor dolfijnen en het water is er brak tot zoet, waardoor het dier gezondheidsproblemen zou kunnen krijgen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Mark Teurlings, de advocaat van oud-gemeenteambtenaar Jim B., meent dat het voor justitie een hele "uitdaging" is om hem veroordeeld te krijgen. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie twaalf jaar tegen B. voor corruptie, computervredebreuk en medeplichtigheid aan geweld. De informatie die hij heeft opgezocht in de systemen van de gemeente Amsterdam is volgens justitie gebruikt bij zeker 95 geweldsincidenten. "Twaalf jaar voor een man die niemand heeft aangeraakt, het past niet bij zijn rol", zei Teurlings.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Maak excuses voor de gebrekkige bescherming van rechten van omwonenden van Schiphol, adviseren onderzoekers van AT Osborne aan het kabinet. Hun advies draait om regels voor het gebruik van de verschillende landingsbanen van Schiphol om geluidsoverlast te beperken. Besluiten daarover zijn niet in wetgeving vastgelegd, concludeert het adviesbureau.
9 minuten geledenOOTMARSUM (ANP) - De zeventiende editie van The Passion wordt volgend jaar uitgezonden vanuit het Twentse stadje Ootmarsum, onderdeel van de gemeente Dinkelland. Dat werd woensdag bekendgemaakt door de Poaskearls, een groep van acht jongemannen die traditioneel door de straten van Ootmarsum trekken om het paasfeest aan te kondigen. De uitzending is live op Witte Donderdag 25 maart bij KRO-NCRV op NPO 1.
36 minuten geledenBREDA (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde reed kort voor de aanrijding 130 kilometer per uur. Dat meldde het Openbaar Ministerie woensdag bij aanvang van de eerste openbare zitting in de rechtbank in Breda.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is de inrichting begonnen van de overzichtstentoonstelling van het werk van de Franse schilder Henri Matisse, die op 3 oktober opengaat voor het publiek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie kan doorgaan met de bouw van een militair radarstation bij Herwijnen. De Raad van State heeft bezwaren van onder anderen enkele bewoners, de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van de gemeente West-Betuwe verworpen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen dat bij PersVeilig is binnengekomen van journalisten die belaagd zijn tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag, is opgelopen naar acht. Aanvankelijk waren er drie meldingen gedaan en maandag waren er twee bijgekomen.
2 uur geleden