Zeilers Nieuw-Zeeland winnen voor derde keer op rij America's Cup
BARCELONA (ANP) - Nieuw-Zeeland heeft voor de derde keer op rij de prestigieuze America's Cup gewonnen. De titelverdediger boekte in de zeilwedstrijd bij Barcelona een 7-2-overwinning op uitdager Groot-Brittanniƫ.
Nieuw-Zeeland verzekerde zich van de Auld Mug, zoals de trofee heet, door de negende race in de best-of-thirteen te winnen. Het team had afgelopen week een 4-0-voorsprong genomen, voordat Groot-Brittanniƫ de achterstand halveerde. Nieuw-Zeeland herstelde de marge weer door vrijdag de zevende en achtste race te winnen, 6-2.
De America's Cup, de oudste zeilrace ter wereld, werd in 1851 voor het eerst gehouden. De wedstrijden zijn ongeveer eens in de vier jaar. De vrouwen hadden dit jaar hun eerste editie. Het Nederlandse team, bestaande uit Odile van Aanholt, Annette Duetz, Willemijn Offerman en Arianne van de Loosdrecht, eindigde vorige week als zesde.
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
21 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiƫrs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
15 uur geleden