Zeilers Lambriex en Van de Werken besluiten Spelen op plaats 6
MARSEILLE (ANP) - Zeilers Bart Lambriex en Floris van de Werken hebben de Olympische Spelen afgesloten met een zesde plaats in de 49er-klasse. De voormalige wereldkampioenen eindigden in de medalrace op plek 2. Ze waren voor aanvang al kansloos voor een medaille.
De medalrace werd donderdag na een kwartier gestaakt door een gebrek aan wind. De Spanjaarden Diego Botín en Florián Trittel wonnen een dag later goud, voor de Nieuw-Zeelanders Isaac McHardie en William McKenzie. De Amerikanen Ian Barrows en Hans Henken pakten brons.
Lambriex en Van de Werken leken woensdag de medalrace helemaal te moeten missen, nadat ze als elfde waren geëindigd in het klassement. Een klassering in de top tien was nodig voor plaatsing voor de afsluitende race, waarin dubbele punten werden uitgedeeld. Na een straf voor Tian Liu en Zaiding Wen uit China schoven ze alsnog door naar plaats 10.
Grote kanshebbers
Lambriex (25) en Van de Werken (29) kenden voor de kust van Marseille een teleurstellend toernooi. Ze begonnen zondag nog met een vierde plaats in het klassement, maar zakten een dag later al naar plek 10. Woensdag sloeg hun boot voor aanvang van de eerste race van de dag om.
De Nederlanders werden vooraf gezien als grote kanshebbers voor een medaille. De zeilers werden tweede op het WK in maart, nadat ze in 2021, 2022 en 2023 de wereldtitel hadden gegrepen.
Meer uit Sport
WOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
15 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
15 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
17 uur geleden