Zeilers Lambriex en Van de Werken besluiten Spelen op plaats 6
MARSEILLE (ANP) - Zeilers Bart Lambriex en Floris van de Werken hebben de Olympische Spelen afgesloten met een zesde plaats in de 49er-klasse. De voormalige wereldkampioenen eindigden in de medalrace op plek 2. Ze waren voor aanvang al kansloos voor een medaille.
De medalrace werd donderdag na een kwartier gestaakt door een gebrek aan wind. De Spanjaarden Diego Botín en Florián Trittel wonnen een dag later goud, voor de Nieuw-Zeelanders Isaac McHardie en William McKenzie. De Amerikanen Ian Barrows en Hans Henken pakten brons.
Lambriex en Van de Werken leken woensdag de medalrace helemaal te moeten missen, nadat ze als elfde waren geëindigd in het klassement. Een klassering in de top tien was nodig voor plaatsing voor de afsluitende race, waarin dubbele punten werden uitgedeeld. Na een straf voor Tian Liu en Zaiding Wen uit China schoven ze alsnog door naar plaats 10.
Grote kanshebbers
Lambriex (25) en Van de Werken (29) kenden voor de kust van Marseille een teleurstellend toernooi. Ze begonnen zondag nog met een vierde plaats in het klassement, maar zakten een dag later al naar plek 10. Woensdag sloeg hun boot voor aanvang van de eerste race van de dag om.
De Nederlanders werden vooraf gezien als grote kanshebbers voor een medaille. De zeilers werden tweede op het WK in maart, nadat ze in 2021, 2022 en 2023 de wereldtitel hadden gegrepen.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
34 minuten geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
22 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geleden