Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilers Lambriex en Van de Werken besluiten Spelen op plaats 6

Zeilers Lambriex en Van de Werken besluiten Spelen op plaats 6

MARSEILLE (ANP) - Zeilers Bart Lambriex en Floris van de Werken hebben de Olympische Spelen afgesloten met een zesde plaats in de 49er-klasse. De voormalige wereldkampioenen eindigden in de medalrace op plek 2. Ze waren voor aanvang al kansloos voor een medaille.

De medalrace werd donderdag na een kwartier gestaakt door een gebrek aan wind. De Spanjaarden Diego Botín en Florián Trittel wonnen een dag later goud, voor de Nieuw-Zeelanders Isaac McHardie en William McKenzie. De Amerikanen Ian Barrows en Hans Henken pakten brons.

Lambriex en Van de Werken leken woensdag de medalrace helemaal te moeten missen, nadat ze als elfde waren geëindigd in het klassement. Een klassering in de top tien was nodig voor plaatsing voor de afsluitende race, waarin dubbele punten werden uitgedeeld. Na een straf voor Tian Liu en Zaiding Wen uit China schoven ze alsnog door naar plaats 10.

Grote kanshebbers

Lambriex (25) en Van de Werken (29) kenden voor de kust van Marseille een teleurstellend toernooi. Ze begonnen zondag nog met een vierde plaats in het klassement, maar zakten een dag later al naar plek 10. Woensdag sloeg hun boot voor aanvang van de eerste race van de dag om.

De Nederlanders werden vooraf gezien als grote kanshebbers voor een medaille. De zeilers werden tweede op het WK in maart, nadat ze in 2021, 2022 en 2023 de wereldtitel hadden gegrepen.

Meer uit Sport

Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

9 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

15 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

18 uur geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

23 uur geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

1 dag geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

1 dag geleden