Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilers Lambriex en Van de Werken besluiten Spelen op plaats 6

Zeilers Lambriex en Van de Werken besluiten Spelen op plaats 6

MARSEILLE (ANP) - Zeilers Bart Lambriex en Floris van de Werken hebben de Olympische Spelen afgesloten met een zesde plaats in de 49er-klasse. De voormalige wereldkampioenen eindigden in de medalrace op plek 2. Ze waren voor aanvang al kansloos voor een medaille.

De medalrace werd donderdag na een kwartier gestaakt door een gebrek aan wind. De Spanjaarden Diego Botín en Florián Trittel wonnen een dag later goud, voor de Nieuw-Zeelanders Isaac McHardie en William McKenzie. De Amerikanen Ian Barrows en Hans Henken pakten brons.

Lambriex en Van de Werken leken woensdag de medalrace helemaal te moeten missen, nadat ze als elfde waren geëindigd in het klassement. Een klassering in de top tien was nodig voor plaatsing voor de afsluitende race, waarin dubbele punten werden uitgedeeld. Na een straf voor Tian Liu en Zaiding Wen uit China schoven ze alsnog door naar plaats 10.

Grote kanshebbers

Lambriex (25) en Van de Werken (29) kenden voor de kust van Marseille een teleurstellend toernooi. Ze begonnen zondag nog met een vierde plaats in het klassement, maar zakten een dag later al naar plek 10. Woensdag sloeg hun boot voor aanvang van de eerste race van de dag om.

De Nederlanders werden vooraf gezien als grote kanshebbers voor een medaille. De zeilers werden tweede op het WK in maart, nadat ze in 2021, 2022 en 2023 de wereldtitel hadden gegrepen.

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

6 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

7 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

8 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

9 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

10 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

10 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

12 uur geleden