Zeiler Heiner kiest voor zijn vader als coach richting Spelen
UTRECHT (ANP) - Nicholas Heiner neemt afscheid van zijn Britse coach Mark Andrews. De Nederlandse zeiler, die volgend jaar bij de Olympische Spelen meedoet in de Finn-klasse, gaat verder met zijn vader Roy Heiner, die vroeger ook topzeiler was. Jaap Zielhuis neemt de rol van coach over en begeleidt Nicholas Heiner tijdens de wedstrijdseries.
Heiner zegt dat de samenwerking met Andrews niet voldoende progressie opleverde.
Zielhuis en Roy Heiner speelden al een belangrijke rol spelen in het bestaande programma van Nicholas Heiner. Beiden deden bij de Spelen mee in de Finn-klasse, Heiner in 1988, 1992, 1996 en 2000 en Zielhuis in 2004. Heiner won brons in 1996 en is daarmee een van Nederlands succesvolste Finn-zeilers.
"Mark en ik hebben niet het maximale uit elkaar gehaald en dat is iets wat niet kan in topsport. We hebben prettig samengewerkt maar we moeten op zoek naar het maximale. Ik merk nu al dat de intensiteit in deze nieuwe samenstelling veel hoger is. Precies wat je wilt met nog minder dan een jaar te gaan tot Tokio", aldus Nicholas Heiner.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
10 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
1 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geleden