Zeiler Heiner grijpt net naast een medaille op Spelen
ENOSHIMA (ANP) - Zeiler Nicholas Heiner verlaat de Olympische Spelen in Tokio zonder medaille. Hij eindigde als tweede in de afsluitende medalrace van de Finn-klasse en werd daardoor vierde in de eindrangschikking.
Heiner begon de afsluitende medalrace als vijfde. Hij kwam 5 punten tekort voor het brons, dat naar de Spanjaard Joan Cardona Méndez ging. De Brit Giles Scott won goud. De Hongaar Zsombor Berecz pakte het zilver.
Heiner werd al eens wereldkampioen in de lichtere Laser-klasse. Hij moest ruim 15 kilo aankomen om goed te kunnen presteren in de Finn-klasse. Met dank aan die extra spierkracht won hij al zilver en brons tijdens wereldkampioenschappen van de Finn-klasse.
De Finn-klasse staat niet meer op het programma voor de volgende Spelen van 2024 in Parijs. Daarvoor in de plaats komt het kitesurfen. "Hier moest het gebeuren", zei een teleurgestelde Heiner aan de finish. "Dit was de laatste kans in de Finn-klasse op de Spelen. Ik ben vaak genoeg tweede of derde geworden op een WK of EK. Maar steeds was het net niet. Nu pak ik ook net geen medaille. Dat is heel zuur."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
5 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
7 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
17 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden