Zeiler Bos stijgt tien plekken op WK na sterke vijfde race
ADELAIDE (ANP) - Zeiler Duko Bos is tijdens de derde dag van het WK in de Ilca 7-klasse, voorheen bekend als de Laser-klasse, tien plekken gestegen in het klassement. De Nederlander werd tijdens de vijfde race in Adelaide tweede. Bos verruilde daardoor de 39e plek voor de 29e. Er doen 152 zeilers mee in Australië.
Bos werd zondag ook negentiende, in de zesde race, maar dat werd zijn schrapresultaat. Eerder in het toernooi werd hij elfde, veertiende, vijftiende en tiende.
"Het resultaat valt tot nu toe tegen, maar we gaan komende dagen zorgen dat ik weer mijn niveau laat zien met hopelijk nog wat mooie wedstrijden", zei Bos tegen het Watersportverbond. "Uiteindelijk hebben we twee goede races kunnen varen. In de eerste race maakte ik de juiste keuzes. Ik koos voor de linkerkant. Dat was de juiste beslissing en het pakte goed uit met een tweede plaats. De tweede race van de dag zat ik er net naast, waardoor ik veel boten in het eerste kruisrak voor me moest laten gaan."
Bos eindigde in augustus bij het WK in Den Haag als zevende en stelde daarmee voor Nederland een ticket veilig voor de Olympische Spelen van Parijs. Hij heeft al voldaan aan de eisen van sportkoepel NOC*NSF en wordt na dit WK voorgedragen. Nederland mag per klasse één zeiler afvaardigen.
Meer uit Sport
ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
40 minuten geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
21 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
21 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geleden