Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeilduo Van Aanholt/Duetz op zoek naar perfecte start bij EK

Zeilduo Van Aanholt/Duetz op zoek naar perfecte start bij EK

VILAMOURA (ANP) - De Europese titelstrijd in de 49er FX-klasse stond voor zeilsters Odile van Aanholt en Annette Duetz aanvankelijk niet op de planning op weg naar de Olympische Spelen. Maar op zoek naar een perfecte start komen de titelverdedigsters vanaf woensdag toch in het Portugese Vilamoura in actie.

"Met het oog op de Spelen moet onze start echt beter. We willen eigenlijk nooit meer een slechte start. We kunnen dit het beste oefenen in een groot veld zoals bij dit EK. Dat geeft toch een heel andere dynamiek dan als je met vijf boten aan het trainen bent. Daarom hebben we toch besloten naar de EK te gaan. Nu we meedoen, willen we zeker de titel prolongeren", laat Van Aanholt vanuit Portugal weten.

Van Aanholt en Duetz behaalden afgelopen zomer voor eigen publiek zilver bij de WK in Den Haag en verzekerden zich van een olympisch startbewijs. Bij het mondiale toernooi konden ze echter niet voluit gaan, omdat Duetz kampte met een ingescheurde knieband. Na de wereldtitelstrijd lasten ze een pauze in om zich weer op te laden én de blessure van Duetz te laten herstellen. "Het gaat heel veel beter met mijn knie. Ik denk dat ik nu op 95 procent zit. In het normale leven heb ik er geen last meer van. In de boot belast je de knie veel, maar ik ben bijna weer op volle kracht."

America's Cup

Het was voor het tweetal ook fijn om zich op andere dingen te richten. Ze deden mee aan de selectiewedstrijden voor een Nederlandse boot voor de prestigieuze America's Cup. Volgend jaar oktober kunnen de vrouwen voor het eerst meedoen aan de historische wedstrijd. "Dat is een bijzondere stap voor het vrouwenzeilen. We hebben voor de America's Cup veel getraind in een racesimulator. Natuurlijk staan de Spelen op 1. Maar we hebben hier veel van kunnen leren", aldus Van Aanholt.

Buiten dit uitstapje is de focus vooral gericht op de Spelen. Naast de start hebben Van Aanholt en Duetz nog twee punten waarop ze zich willen verbeteren in hun jacht naar goud. De komende periode gaan ze trainen met hele lichte en hele harde wind. In Marseille, waar tijdens de Spelen de zeilonderdelen op het programma staan, kunnen beide omstandigheden voorkomen. Van Aanholt: "We gaan naar Oman om te trainen met lichte wind. Voor die harde wind kunnen we regelmatig in Scheveningen terecht."

Wereldtitel

In maart staat nog een wereldtitelstrijd in Lanzarote op het programma. Vanaf mei zullen ze vooral gaan trainen in Marseille. "Het geeft wel heel veel rust dat we zeker zijn van de Spelen en het jaar daar op kunnen inrichten. We hebben geen stress meer om de kwalificatie. Dat is in het verleden wel anders geweest", aldus Duetz.

Meer uit Sport

Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

13 uur geleden
Wielrenster Wiebes boos maar ongedeerd na aanrijding met auto

HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.

17 uur geleden
Federer in 2026 opgenomen in Tennis Hall of Fame

NEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.

18 uur geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon naar achtste finales op WK

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.

19 uur geleden
Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

20 uur geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

21 uur geleden
NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

1 dag geleden