Zeilduo Van Aanholt/Duetz op zoek naar perfecte start bij EK
VILAMOURA (ANP) - De Europese titelstrijd in de 49er FX-klasse stond voor zeilsters Odile van Aanholt en Annette Duetz aanvankelijk niet op de planning op weg naar de Olympische Spelen. Maar op zoek naar een perfecte start komen de titelverdedigsters vanaf woensdag toch in het Portugese Vilamoura in actie.
"Met het oog op de Spelen moet onze start echt beter. We willen eigenlijk nooit meer een slechte start. We kunnen dit het beste oefenen in een groot veld zoals bij dit EK. Dat geeft toch een heel andere dynamiek dan als je met vijf boten aan het trainen bent. Daarom hebben we toch besloten naar de EK te gaan. Nu we meedoen, willen we zeker de titel prolongeren", laat Van Aanholt vanuit Portugal weten.
Van Aanholt en Duetz behaalden afgelopen zomer voor eigen publiek zilver bij de WK in Den Haag en verzekerden zich van een olympisch startbewijs. Bij het mondiale toernooi konden ze echter niet voluit gaan, omdat Duetz kampte met een ingescheurde knieband. Na de wereldtitelstrijd lasten ze een pauze in om zich weer op te laden én de blessure van Duetz te laten herstellen. "Het gaat heel veel beter met mijn knie. Ik denk dat ik nu op 95 procent zit. In het normale leven heb ik er geen last meer van. In de boot belast je de knie veel, maar ik ben bijna weer op volle kracht."
America's Cup
Het was voor het tweetal ook fijn om zich op andere dingen te richten. Ze deden mee aan de selectiewedstrijden voor een Nederlandse boot voor de prestigieuze America's Cup. Volgend jaar oktober kunnen de vrouwen voor het eerst meedoen aan de historische wedstrijd. "Dat is een bijzondere stap voor het vrouwenzeilen. We hebben voor de America's Cup veel getraind in een racesimulator. Natuurlijk staan de Spelen op 1. Maar we hebben hier veel van kunnen leren", aldus Van Aanholt.
Buiten dit uitstapje is de focus vooral gericht op de Spelen. Naast de start hebben Van Aanholt en Duetz nog twee punten waarop ze zich willen verbeteren in hun jacht naar goud. De komende periode gaan ze trainen met hele lichte en hele harde wind. In Marseille, waar tijdens de Spelen de zeilonderdelen op het programma staan, kunnen beide omstandigheden voorkomen. Van Aanholt: "We gaan naar Oman om te trainen met lichte wind. Voor die harde wind kunnen we regelmatig in Scheveningen terecht."
Wereldtitel
In maart staat nog een wereldtitelstrijd in Lanzarote op het programma. Vanaf mei zullen ze vooral gaan trainen in Marseille. "Het geeft wel heel veel rust dat we zeker zijn van de Spelen en het jaar daar op kunnen inrichten. We hebben geen stress meer om de kwalificatie. Dat is in het verleden wel anders geweest", aldus Duetz.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
10 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
13 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
1 dag geleden