Zeilcoach McIntosh kijkt uit naar ontknoping broederstrijd
SORRENTO (ANP) - Ze zijn vrienden, maar tegelijk elkaars grootste rivalen. In de strijd om het ene ticket naar de Olympische Spelen van Tokio pushen de windsurfers Dorian van Rijsselberghe en Kiran Badloe elkaar tot het uiterste. Bij het WK van komende week voor de kust van de Australische badplaats Sorrento valt de beslissing. "Een unieke situatie", zegt Aaron McIntosh, al jarenlang de coach van beide Nederlanders. "Alles gaat nu samenkomen. We hebben met elkaar al een prachtige reis achter de rug en volgende week voegen we daar weer een hoofdstuk aan toe. En voor wie wint, komt er in Japan nog een hoofdstuk bij."
De 48-jarige Nieuw-Zeelander bedacht twee jaar geleden in samenspraak met 'zijn' jongens een unieke selectieprocedure. Wie op de drie WK's in de aanloop naar de Spelen het beste presteert, mag naar Tokio. Van Rijsselberghe, de olympisch kampioen van Londen 2012 en Rio 2016, pakte bij het WK 2018 in Aarhus de wereldtitel in de RS:X-klasse. Badloe eindigde daar als tweede. Vorig jaar, op het WK in Torbole, waren de rollen omgedraaid: Badloe veroverde na de Europese titel ook zijn eerste WK-goud, het zilver was voor Van Rijsselberghe.
Het zorgt voor een duidelijke uitgangspositie bij het WK in de buurt van Melbourne. Wie de ander voorblijft, gaat naar Tokio. "Het kan niet mooier: the winner takes it all", aldus McIntosh. "Mijn doel is om ervoor te zorgen dat ze de beste windsurfers ter wereld blijven. Kiran is de best mogelijke trainingspartner voor Dorian en andersom geldt precies hetzelfde. Ze gaan niet het water op om elkaar te verslaan, maar om samen vooraan te varen. Daar hebben ze elkaar voor nodig. Ze pushen elkaar tot het uiterste."
Intimiderend
Juist die samenwerking, de vriendschap zelfs, maakt Van Rijsselberghe (31) en Badloe (25) volgens McIntosh zo goed. "Landen als Frankrijk en Polen beschikken ook over enkele topzeilers, maar die werken allemaal individueel met eigen coaches. Het team is onze kracht, dat maakt ons sterker. Het werkt ook intimiderend naar tegenstanders", aldus McIntosh, die zelf olympisch brons pakte op de Spelen van 2000. "Dorian en Kiran zijn op het water elkaars grootste rivalen, maar ze laten die rivaliteit ook op het water."
De Nieuw-Zeelander durft niet te voorspellen hoe de broederstrijd gaat eindigen. "Ik zou op beiden evenveel geld inzetten. Dorian heeft alles al bewezen, Kiran was vorig jaar heel dominant. Dit wordt voor beiden hun grootste uitdaging ooit. We gaan een heel enerverende week tegemoet. Uiteindelijk hebben we één winnaar en één verliezer. Hoe het ook afloopt, ze zullen heel trots zijn op elkaar. En tot aan de Spelen houden we dit team bij elkaar. Want dat is de kern van ons succes: we doen het samen."
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
4 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
7 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
14 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geleden