Zeilcoach McIntosh kijkt uit naar ontknoping broederstrijd
SORRENTO (ANP) - Ze zijn vrienden, maar tegelijk elkaars grootste rivalen. In de strijd om het ene ticket naar de Olympische Spelen van Tokio pushen de windsurfers Dorian van Rijsselberghe en Kiran Badloe elkaar tot het uiterste. Bij het WK van komende week voor de kust van de Australische badplaats Sorrento valt de beslissing. "Een unieke situatie", zegt Aaron McIntosh, al jarenlang de coach van beide Nederlanders. "Alles gaat nu samenkomen. We hebben met elkaar al een prachtige reis achter de rug en volgende week voegen we daar weer een hoofdstuk aan toe. En voor wie wint, komt er in Japan nog een hoofdstuk bij."
De 48-jarige Nieuw-Zeelander bedacht twee jaar geleden in samenspraak met 'zijn' jongens een unieke selectieprocedure. Wie op de drie WK's in de aanloop naar de Spelen het beste presteert, mag naar Tokio. Van Rijsselberghe, de olympisch kampioen van Londen 2012 en Rio 2016, pakte bij het WK 2018 in Aarhus de wereldtitel in de RS:X-klasse. Badloe eindigde daar als tweede. Vorig jaar, op het WK in Torbole, waren de rollen omgedraaid: Badloe veroverde na de Europese titel ook zijn eerste WK-goud, het zilver was voor Van Rijsselberghe.
Het zorgt voor een duidelijke uitgangspositie bij het WK in de buurt van Melbourne. Wie de ander voorblijft, gaat naar Tokio. "Het kan niet mooier: the winner takes it all", aldus McIntosh. "Mijn doel is om ervoor te zorgen dat ze de beste windsurfers ter wereld blijven. Kiran is de best mogelijke trainingspartner voor Dorian en andersom geldt precies hetzelfde. Ze gaan niet het water op om elkaar te verslaan, maar om samen vooraan te varen. Daar hebben ze elkaar voor nodig. Ze pushen elkaar tot het uiterste."
Intimiderend
Juist die samenwerking, de vriendschap zelfs, maakt Van Rijsselberghe (31) en Badloe (25) volgens McIntosh zo goed. "Landen als Frankrijk en Polen beschikken ook over enkele topzeilers, maar die werken allemaal individueel met eigen coaches. Het team is onze kracht, dat maakt ons sterker. Het werkt ook intimiderend naar tegenstanders", aldus McIntosh, die zelf olympisch brons pakte op de Spelen van 2000. "Dorian en Kiran zijn op het water elkaars grootste rivalen, maar ze laten die rivaliteit ook op het water."
De Nieuw-Zeelander durft niet te voorspellen hoe de broederstrijd gaat eindigen. "Ik zou op beiden evenveel geld inzetten. Dorian heeft alles al bewezen, Kiran was vorig jaar heel dominant. Dit wordt voor beiden hun grootste uitdaging ooit. We gaan een heel enerverende week tegemoet. Uiteindelijk hebben we één winnaar en één verliezer. Hoe het ook afloopt, ze zullen heel trots zijn op elkaar. En tot aan de Spelen houden we dit team bij elkaar. Want dat is de kern van ons succes: we doen het samen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
20 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
23 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
1 dag geleden