Zeilcoach McIntosh kijkt uit naar ontknoping broederstrijd
SORRENTO (ANP) - Ze zijn vrienden, maar tegelijk elkaars grootste rivalen. In de strijd om het ene ticket naar de Olympische Spelen van Tokio pushen de windsurfers Dorian van Rijsselberghe en Kiran Badloe elkaar tot het uiterste. Bij het WK van komende week voor de kust van de Australische badplaats Sorrento valt de beslissing. "Een unieke situatie", zegt Aaron McIntosh, al jarenlang de coach van beide Nederlanders. "Alles gaat nu samenkomen. We hebben met elkaar al een prachtige reis achter de rug en volgende week voegen we daar weer een hoofdstuk aan toe. En voor wie wint, komt er in Japan nog een hoofdstuk bij."
De 48-jarige Nieuw-Zeelander bedacht twee jaar geleden in samenspraak met 'zijn' jongens een unieke selectieprocedure. Wie op de drie WK's in de aanloop naar de Spelen het beste presteert, mag naar Tokio. Van Rijsselberghe, de olympisch kampioen van Londen 2012 en Rio 2016, pakte bij het WK 2018 in Aarhus de wereldtitel in de RS:X-klasse. Badloe eindigde daar als tweede. Vorig jaar, op het WK in Torbole, waren de rollen omgedraaid: Badloe veroverde na de Europese titel ook zijn eerste WK-goud, het zilver was voor Van Rijsselberghe.
Het zorgt voor een duidelijke uitgangspositie bij het WK in de buurt van Melbourne. Wie de ander voorblijft, gaat naar Tokio. "Het kan niet mooier: the winner takes it all", aldus McIntosh. "Mijn doel is om ervoor te zorgen dat ze de beste windsurfers ter wereld blijven. Kiran is de best mogelijke trainingspartner voor Dorian en andersom geldt precies hetzelfde. Ze gaan niet het water op om elkaar te verslaan, maar om samen vooraan te varen. Daar hebben ze elkaar voor nodig. Ze pushen elkaar tot het uiterste."
Intimiderend
Juist die samenwerking, de vriendschap zelfs, maakt Van Rijsselberghe (31) en Badloe (25) volgens McIntosh zo goed. "Landen als Frankrijk en Polen beschikken ook over enkele topzeilers, maar die werken allemaal individueel met eigen coaches. Het team is onze kracht, dat maakt ons sterker. Het werkt ook intimiderend naar tegenstanders", aldus McIntosh, die zelf olympisch brons pakte op de Spelen van 2000. "Dorian en Kiran zijn op het water elkaars grootste rivalen, maar ze laten die rivaliteit ook op het water."
De Nieuw-Zeelander durft niet te voorspellen hoe de broederstrijd gaat eindigen. "Ik zou op beiden evenveel geld inzetten. Dorian heeft alles al bewezen, Kiran was vorig jaar heel dominant. Dit wordt voor beiden hun grootste uitdaging ooit. We gaan een heel enerverende week tegemoet. Uiteindelijk hebben we één winnaar en één verliezer. Hoe het ook afloopt, ze zullen heel trots zijn op elkaar. En tot aan de Spelen houden we dit team bij elkaar. Want dat is de kern van ons succes: we doen het samen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
3 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Xan de Waard heeft in haar afscheidsjaar naast de titel van beste hockeyster van de wereld gegrepen. De titel ging naar de Argentijnse Sofía Cairó. De 30-jarige De Waard stopte afgelopen zomer na de verloren WK-finale in eigen land met hockey. De Nederlandse werd in haar carrière twee keer verkozen tot beste hockeyster ter wereld, in 2023 en 2025. Dit jaar was ze een van de drie genomineerden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het tennistoernooi in Brussel. De 30-jarige tennisser won vrijdag in drie sets van de als nummer 2 geplaatste Tsjech Jiří Lehečka: 4-6 6-4 6-3. Griekspoor speelt zaterdag tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo om een plaats in de eindstrijd van het European Open.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.
10 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.
15 uur geleden