Zeges voor shorttrackers Schulting en Knegt bij Invitation Cup
HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Sjinkie Knegt en Suzanne Schulting hebben de 1000 meter gewonnen bij de Invitation Cup in Heerenveen. Voor Knegt was het de eerste zege, Schulting was een dag eerder ook al de beste op de 1500 meter.
Het eindklassement van de Invitation Cup werd gewonnen door Itzhak de Laat en Schulting. De Laat deed dat door twee tweede plaatsen en een vierde plaats, waarmee hij Knegt voorbleef.
Eerder pakte Yara van Kerkhof de zege op de 500 meter. Ze profiteerde van een val van Schulting en Selma Poutsma. Dat leverde Schulting een penalty op. Jens van Wout won bij de shorttrackers de 500 meter. Hij bleef in de finale De Laat, Daan Breeuwsma en Sjinkie Knegt voor.
Sterkste
Op de 1000 meter was Schulting, de regerend olympisch kampioene, duidelijk de sterkste. Ze won voor Xandra Velzeboer en Poutsma. Knegt won de 1000 meter ook afgetekend. De Israëliër Vladislav Bykanov eindigde als tweede, voor Dylan Hoogerwerf. De Laat viel door een actie van Bykanov stil en eindigde als vierde.
Knegt stond ruim een jaar aan de kant nadat hij bij een ongeval in zijn huis derdegraadsbrandwonden had opgelopen. De Fries moest lang revalideren en maakte vorig seizoen in februari zijn rentree bij de wereldbekerwedstrijd in Dordrecht.
De Invitation Cup is de eerste internationale wedstrijd van het seizoen, waar ook shorttrackers uit België, Frankrijk en Israël aan meedoen. De shorttrackers rijden volgend weekend de NK afstanden in Heerenveen. De International Invitation Cup, die in oktober op het programma stond, werd door de Nederlandse schaatsbond KNSB afgelast vanwege de coronacrisis.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
2 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
20 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
23 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
2 dagen geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geleden