Zeges voor shorttrackers Schulting en Knegt bij Invitation Cup
HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Sjinkie Knegt en Suzanne Schulting hebben de 1000 meter gewonnen bij de Invitation Cup in Heerenveen. Voor Knegt was het de eerste zege, Schulting was een dag eerder ook al de beste op de 1500 meter.
Het eindklassement van de Invitation Cup werd gewonnen door Itzhak de Laat en Schulting. De Laat deed dat door twee tweede plaatsen en een vierde plaats, waarmee hij Knegt voorbleef.
Eerder pakte Yara van Kerkhof de zege op de 500 meter. Ze profiteerde van een val van Schulting en Selma Poutsma. Dat leverde Schulting een penalty op. Jens van Wout won bij de shorttrackers de 500 meter. Hij bleef in de finale De Laat, Daan Breeuwsma en Sjinkie Knegt voor.
Sterkste
Op de 1000 meter was Schulting, de regerend olympisch kampioene, duidelijk de sterkste. Ze won voor Xandra Velzeboer en Poutsma. Knegt won de 1000 meter ook afgetekend. De Israëliër Vladislav Bykanov eindigde als tweede, voor Dylan Hoogerwerf. De Laat viel door een actie van Bykanov stil en eindigde als vierde.
Knegt stond ruim een jaar aan de kant nadat hij bij een ongeval in zijn huis derdegraadsbrandwonden had opgelopen. De Fries moest lang revalideren en maakte vorig seizoen in februari zijn rentree bij de wereldbekerwedstrijd in Dordrecht.
De Invitation Cup is de eerste internationale wedstrijd van het seizoen, waar ook shorttrackers uit België, Frankrijk en Israël aan meedoen. De shorttrackers rijden volgend weekend de NK afstanden in Heerenveen. De International Invitation Cup, die in oktober op het programma stond, werd door de Nederlandse schaatsbond KNSB afgelast vanwege de coronacrisis.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
2 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
11 uur geleden