Zeges voor shorttrackers Schulting en Knegt bij Invitation Cup
HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Sjinkie Knegt en Suzanne Schulting hebben de 1000 meter gewonnen bij de Invitation Cup in Heerenveen. Voor Knegt was het de eerste zege, Schulting was een dag eerder ook al de beste op de 1500 meter.
Het eindklassement van de Invitation Cup werd gewonnen door Itzhak de Laat en Schulting. De Laat deed dat door twee tweede plaatsen en een vierde plaats, waarmee hij Knegt voorbleef.
Eerder pakte Yara van Kerkhof de zege op de 500 meter. Ze profiteerde van een val van Schulting en Selma Poutsma. Dat leverde Schulting een penalty op. Jens van Wout won bij de shorttrackers de 500 meter. Hij bleef in de finale De Laat, Daan Breeuwsma en Sjinkie Knegt voor.
Sterkste
Op de 1000 meter was Schulting, de regerend olympisch kampioene, duidelijk de sterkste. Ze won voor Xandra Velzeboer en Poutsma. Knegt won de 1000 meter ook afgetekend. De Israëliër Vladislav Bykanov eindigde als tweede, voor Dylan Hoogerwerf. De Laat viel door een actie van Bykanov stil en eindigde als vierde.
Knegt stond ruim een jaar aan de kant nadat hij bij een ongeval in zijn huis derdegraadsbrandwonden had opgelopen. De Fries moest lang revalideren en maakte vorig seizoen in februari zijn rentree bij de wereldbekerwedstrijd in Dordrecht.
De Invitation Cup is de eerste internationale wedstrijd van het seizoen, waar ook shorttrackers uit België, Frankrijk en Israël aan meedoen. De shorttrackers rijden volgend weekend de NK afstanden in Heerenveen. De International Invitation Cup, die in oktober op het programma stond, werd door de Nederlandse schaatsbond KNSB afgelast vanwege de coronacrisis.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
19 uur geleden