Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeges voor Fransen en Grieken in kwalificatiegroep Oranje voor EK

Zeges voor Fransen en Grieken in kwalificatiegroep Oranje voor EK

FARO/ATHENE (ANP) - Frankrijk heeft in Groep B van de kwalificatie voor het EK van 2024 tegen Gibraltar de derde overwinning geboekt. De Fransen van bondscoach Didier Deschamps wonnen met 3-0. Griekenland won eveneens in de groep van Nederland, met 2-1 van Ierland.

Frankrijk gaat na drie zeges aan de leiding in de groep met 9 punten. Griekenland staat tweede met 6 punten uit twee duels. Nederland heeft na de nederlaag tegen Frankrijk en de zege op Gibraltar 3 punten. Ierland en Gibraltar zijn nog puntloos.

Olivier Giroud opende al in de 4e minuut de score voor Frankrijk tegen Gibraltar in het Portugese Faro. De aanvaller kopte raak op aangeven van Kingsley Coman. Vlak voor de rust maakte Kylian Mbappé de tweede uit een strafschop, toegekend na hands door aanvoerder Roy Chipolina. In de tweede helft zorgde Aymen Mouelhi met een eigen doelpunt voor de 0-3.

Griekenland

Griekenland begon de wedstrijd in Athene met AZ-spelers Pantelis Hatzidiakos en Vangelis Pavlidis in de basis. De thuisploeg kwam in Athene na een kwartier op voorsprong tegen Ierland. Aanvoerder Tasos Bakasetas schoot een strafschop hard binnen na hands van Callum O'Dowda.

De Ieren kwamen ongeveer een kwartier later op gelijke hoogte. Evan Ferguson kopte een corner goed door en Nathan Collins kreeg bij de linkerpaal de voet nog goed tegen de bal. Het doelpunt werd in eerste instantie afgekeurd wegens buitenspel, maar de VAR herriep die beslissing. Kort na rust bracht Giorgios Masouras zijn ploeg opnieuw op voorsprong na een goede aanval. Die marge gaven de Grieken van bondscoach Gustavo Poyet niet meer weg. Doelman Odisseas Vlachodimos redde in blessuretijd op een schot van Matt Doherty, die kort erop nog rood kreeg.

Voormalig VVV-speler Georgios Giakoumakis viel in de tweede helft nog in bij de Grieken. Anastasios Douvikas, de spits van FC Utrecht die dit seizoen mede-topscorer werd in de Eredivisie, bleef op de bank.

Meer uit Voetbal

Smit spreekt bij rentree bij AZ van 'leermoment' bij blessure

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.

3 uur geleden
AZ mist volgens trainer Echteld volwassenheid tegen Juventus

ALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.

3 uur geleden
AZ-aanvoerder Koopmeiners: felicitatie mag wachten tot morgen

ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.

3 uur geleden
AZ verliest van Juventus, mede dankzij doelpunt Teun Koopmeiners

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.

6 uur geleden
FC Twente neemt na rust afstand van Pafos en wint ook derde duel

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.

6 uur geleden
Arokodare leeft na twee treffers met vertrouwen toe naar Twente

HERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.

6 uur geleden
Ajax in Conference League ruim (1-6) langs tiental Midtjylland

HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.

8 uur geleden