Zeges Bol en Visser op Zwitsers atletiekgala
BELLINZONA (ANP) - Atlete Femke Bol heeft ook haar laatste 400 meter van het seizoen gewonnen. De 21-jarige winnares van olympisch brons was met 54,01 de snelste bij de atletiekwedstrijd Galà dei Castelli in het Zwitserse Bellinzona. Bol klopte trainingspartner Lea Sprunger uit Zwitserland die finishte in 54,43.
Nadine Visser was de snelste op de 100 meter horden. Met een toptijd van 12,57 versloeg de hordenloopster de Britse Cindy Sember en de Zwitserse Ditaji Kambundji. Visser bleef nipt boven haar Nederlands record dat ze vorige week bij de finale van de Diamond League op 12,51 had gebracht.
Eerder op de avond had Visser de B-finale op de 100 meter gewonnen. Met 11,26 troefde ze landgenote Lieke Klaver af. De A-finale werd gewonnen door de Jamaicaanse Shelly-Ann Fraser-Pryce in 10,78.
Saalberg
Eveline Saalberg schreef de 400 meter op haar naam. Ze bleef met 52,87 onder anderen Laura de Witte voor, die met 53,27 als derde eindigde.
Jochem Dobber won de 400 meter in 45,28. De atleet bleef de Amerikaan Vernon Norwood twee honderdsten van een seconde voor. Koen Smet bleef op de 110 meter horden net buiten het podium. Met 14,70 werd hij vierde.
Lieke Klaver eindigde in de afsluitende 200 meter als derde. De atlete moest met 23,16 de Zwitserse Mujinga Kambundji (22,36) en de Poolse Anna Kielbasinska (22,92) voor zich dulden.
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
7 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
1 dag geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
1 dag geleden