Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeges Bol en Visser op Zwitsers atletiekgala

Zeges Bol en Visser op Zwitsers atletiekgala

BELLINZONA (ANP) - Atlete Femke Bol heeft ook haar laatste 400 meter van het seizoen gewonnen. De 21-jarige winnares van olympisch brons was met 54,01 de snelste bij de atletiekwedstrijd Galà dei Castelli in het Zwitserse Bellinzona. Bol klopte trainingspartner Lea Sprunger uit Zwitserland die finishte in 54,43.

Nadine Visser was de snelste op de 100 meter horden. Met een toptijd van 12,57 versloeg de hordenloopster de Britse Cindy Sember en de Zwitserse Ditaji Kambundji. Visser bleef nipt boven haar Nederlands record dat ze vorige week bij de finale van de Diamond League op 12,51 had gebracht.

Eerder op de avond had Visser de B-finale op de 100 meter gewonnen. Met 11,26 troefde ze landgenote Lieke Klaver af. De A-finale werd gewonnen door de Jamaicaanse Shelly-Ann Fraser-Pryce in 10,78.

Saalberg

Eveline Saalberg schreef de 400 meter op haar naam. Ze bleef met 52,87 onder anderen Laura de Witte voor, die met 53,27 als derde eindigde.

Jochem Dobber won de 400 meter in 45,28. De atleet bleef de Amerikaan Vernon Norwood twee honderdsten van een seconde voor. Koen Smet bleef op de 110 meter horden net buiten het podium. Met 14,70 werd hij vierde.

Lieke Klaver eindigde in de afsluitende 200 meter als derde. De atlete moest met 23,16 de Zwitserse Mujinga Kambundji (22,36) en de Poolse Anna Kielbasinska (22,92) voor zich dulden.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

8 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

8 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

10 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

10 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

12 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

14 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

14 uur geleden