Zegening van homostellen Keulen uit protest tegen aartsbisschop
KEULEN (ANP/DPA/RTR) - Rooms-katholieke priesters gaan voor de kathedraal van Keulen stellen van gelijk geslacht zegenen. Dat doen ze uit protest tegen aartsbisschop Rainer Maria Woelki, die een priester had berispt voor een vergelijkbare bijeenkomst.
Woelki had kritiek geuit op een priester die een bijeenkomst had georganiseerd waar allerlei stellen gezegend werden, onder wie homoseksuele stellen. Dat soort vieringen is volgens het Vaticaan niet toegestaan, zei de aartsbisschop. Dat leidde in Duitsland tot veel kritiek. Zo merkte de organisatie van het Keulse carnaval op dat de kerk er geen bezwaar tegen maakt als bier en carnavalsoptochten worden ingezegend. "Zegen vaatjes Kölsch en de praalwagens voor Rosenmontag, maar geen mensen die van elkaar houden? Niet te bevatten!"
De protestzegening staat gepland voor 20 september, de dag waarop Woelki in 2014 werd geïnstalleerd als aartsbisschop. Woelki ligt in Duitsland ook onder vuur vanwege de manier waarop hij in het verleden is omgegaan met seksueel misbruik in de kerk. De politie deed in juni invallen bij het aartsbisdom in een onderzoek naar mogelijke meineed in een misbruikonderzoek. De aartsbisschop bood de paus in 2022 zijn ontslag aan, maar die heeft dat nog niet aanvaard.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
18 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
3 uur geleden