Zege tennisser Ruud helpt Noren niet in United Cup
BRISBANE (ANP) - De Noorse tennisser Casper Ruud, de nummer 3 van de wereld, is het nieuwe jaar begonnen met een overwinning. Hij rekende in Brisbane in het landentoernooi om de United Cup af met de Braziliaan Thiago Monteiro: 6-3 6-2.
De zege van Ruud hielp Noorwegen niet, ook al bracht hij de achterstand tegen Brazilië terug van 2-0 naar 2-1. Maar in het volgende enkelspel was de Braziliaanse Laura Pigossi met 6-3 6-4 te sterk voor de Noorse Ulrikke Eikeri, waardoor de Zuid-Amerikanen het treffen met de Scandinaviërs met 3-1 wonnen.
"Ik moest de partij winnen, dus voelde wel wat druk, maar ik kwam kwam goed voor de dag", zei Ruud, die vorig jaar de finale haalde van twee grandslamtoernooien (Roland Garros en de US Open) en de ATP Finals.
"Dit toernooi is een perfecte manier voor mij om me voor te bereiden op de Australian Open. Ik ben erg gemotiveerd", aldus de 24-jarige Ruud, die zich vorig jaar vlak voor aanvang van het toernooi in Melbourne moest terugtrekken met een enkelblessure.
Meer uit Sport
SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
3 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
6 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
23 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geleden