Zege Ronde van België betekent veel voor wielrenner Evenepoel
BERINGEN (ANP) - Remco Evenepoel won met de Ronde van België zijn eerste etappekoers sinds de terugkeer in het peloton na zijn zware val vorig jaar in de Ronde van Lombardije. "Dit is toch een teken dat ik weer op de goede weg ben naar topniveau", zei de 21-jarige Belg van Deceuninck - Quick-Step. Zijn marge van 45 seconden op land- en ploeggenoot Yves Lampaert kwam in de door Mark Cavendish gewonnen slotrit niet meer in gevaar.
Het is voor Evenepoel de tweede eindzege in de Ronde van België, in 2019 was hij ook al de beste. De overwinning betekent veel voor de Belg. "Ik vind dit heel belangrijk na alles wat ik heb meegemaakt. Het doet mij enorm deugd deze overwinning te pakken. Ik wil dan ook iedereen bedanken die mij geholpen en gesteund heeft, eerst om me klaar te maken voor de Ronde van Italië en daarna hier, waar ik twee zeges kan pakken. Ik maak een goede progressie door, maar er is nog meer tijd nodig. Dat komt wel in orde."
Evenepoel noemt de eindzege en zeker de winst in de tijdrit een enorme boost met het oog op de nationale kampioenschappen. "Het betekent ook dat het een goede beslissing was om hier te starten", zei de wielrenner die in de Giro moest opgeven na een valpartij in de zeventiende etappe.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
31 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
2 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
4 uur geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
7 uur geleden