Zege Ronde van België betekent veel voor wielrenner Evenepoel
BERINGEN (ANP) - Remco Evenepoel won met de Ronde van België zijn eerste etappekoers sinds de terugkeer in het peloton na zijn zware val vorig jaar in de Ronde van Lombardije. "Dit is toch een teken dat ik weer op de goede weg ben naar topniveau", zei de 21-jarige Belg van Deceuninck - Quick-Step. Zijn marge van 45 seconden op land- en ploeggenoot Yves Lampaert kwam in de door Mark Cavendish gewonnen slotrit niet meer in gevaar.
Het is voor Evenepoel de tweede eindzege in de Ronde van België, in 2019 was hij ook al de beste. De overwinning betekent veel voor de Belg. "Ik vind dit heel belangrijk na alles wat ik heb meegemaakt. Het doet mij enorm deugd deze overwinning te pakken. Ik wil dan ook iedereen bedanken die mij geholpen en gesteund heeft, eerst om me klaar te maken voor de Ronde van Italië en daarna hier, waar ik twee zeges kan pakken. Ik maak een goede progressie door, maar er is nog meer tijd nodig. Dat komt wel in orde."
Evenepoel noemt de eindzege en zeker de winst in de tijdrit een enorme boost met het oog op de nationale kampioenschappen. "Het betekent ook dat het een goede beslissing was om hier te starten", zei de wielrenner die in de Giro moest opgeven na een valpartij in de zeventiende etappe.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
16 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
8 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
11 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
13 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
14 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
15 uur geleden