Zege Pedersen in Ronde van Denemarken, Groenewegen blijft leider
SØNDERBORG (ANP) - Mads Pedersen heeft de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Deense renner van Trek-Segafredo was in de sprint sneller dan de Italiaan Giocomo Nizzolo (Qhubeka) en de Nederlander Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma).
Groenewegen, die dinsdag de eerste rit op zijn naam schreef, blijft leider in het klassement. Nizzolo volgt op 4 seconden en Pedersen op 6 tellen. De Brit Mark Cavendish (Deceuninck-Quick-Step) moet 8 seconden zien goed te maken op Groenewegen.
De tweede rit ging woensdag over 190 kilometer van Ribe naar Sønderborg, waar om de dagzege werd gestreden in een massasprint. De Australiër Harry Sweeny, rijdend voor Lotto Soudal, ging in de finale hard onderuit en brak zijn rechter sleutelbeen. Hij wordt donderdag in België geopereerd.
De derde etappe gaat donderdag over 218 kilometer van Tønder naar Vejle. De Ronde van Denemarken duurt tot en met zaterdag. Dan staat een tijdrit van 10,8 kilometer op het programma.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
7 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
11 uur geleden