Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zege Fernández in Moto2, Bendsneyder 15e met valse start

Zege Fernández in Moto2, Bendsneyder 15e met valse start

ASSEN (ANP) - Raúl Fernández heeft de spanning in de Moto2 weer een beetje teruggebracht. De Spaanse motorcoureur won bij de TT van Assen de race in de middenklasse en liep wat punten in op kampioenschapsleider Remy Gardner. De Australiër, winnaar van de laatste drie grands prix, eindigde als tweede op een dikke seconde van Fernández. De Spanjaard Augusto Fernández reed naar de derde plek.

Bo Bendsneyder kende geen gelukkige race, maar wist er door een sterke finish nog de 15e plek uit te slepen en daarmee 1 WK-punt te scoren. De 22-jarige Rotterdammer maakte een valse start, waardoor hij voor straf tijdens de race twee keer de extra lus in de Strubben moest rijden. Dat kostte hem zoveel extra seconden, dat hij zijn plek in de top tien moest inleveren en ver naar achteren zakte.

Vanaf de 20e positie probeerde Bendsneyder er nog het beste van te maken in zijn thuisrace. Hij schoof geleidelijk op naar de 16e plek en gaf in de slotronden vol gas om het gaatje naar de voor hem rijdende Cameron Beaubier dicht te rijden. In de laatste ronde ging de enige Nederlander in het WK wegrace de Amerikaan voorbij.

In de WK-stand heeft Gardner nu 184 punten. Raúl Fernandez is op 153 punten gekomen en de Italiaan Marco Bezzecchi, die als vijfde finishte in Assen, is de nummer 3 met 128 punten. Bendsneyder staat 13e met 39 punten.

Meer uit Sport

Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

3 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

12 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

2 dagen geleden