Zege Fernández in Moto2, Bendsneyder 15e met valse start
ASSEN (ANP) - Raúl Fernández heeft de spanning in de Moto2 weer een beetje teruggebracht. De Spaanse motorcoureur won bij de TT van Assen de race in de middenklasse en liep wat punten in op kampioenschapsleider Remy Gardner. De Australiër, winnaar van de laatste drie grands prix, eindigde als tweede op een dikke seconde van Fernández. De Spanjaard Augusto Fernández reed naar de derde plek.
Bo Bendsneyder kende geen gelukkige race, maar wist er door een sterke finish nog de 15e plek uit te slepen en daarmee 1 WK-punt te scoren. De 22-jarige Rotterdammer maakte een valse start, waardoor hij voor straf tijdens de race twee keer de extra lus in de Strubben moest rijden. Dat kostte hem zoveel extra seconden, dat hij zijn plek in de top tien moest inleveren en ver naar achteren zakte.
Vanaf de 20e positie probeerde Bendsneyder er nog het beste van te maken in zijn thuisrace. Hij schoof geleidelijk op naar de 16e plek en gaf in de slotronden vol gas om het gaatje naar de voor hem rijdende Cameron Beaubier dicht te rijden. In de laatste ronde ging de enige Nederlander in het WK wegrace de Amerikaan voorbij.
In de WK-stand heeft Gardner nu 184 punten. Raúl Fernandez is op 153 punten gekomen en de Italiaan Marco Bezzecchi, die als vijfde finishte in Assen, is de nummer 3 met 128 punten. Bendsneyder staat 13e met 39 punten.
Meer uit Sport
APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
3 uur geledenCOURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
6 uur geleden