Zege en podium Spaanse jonkies bij Moto3
VALENCIA (ANP) - De Spaanse motorracer Sergio Garcia heeft bij de Grote Prijs van Valencia in de Moto3 zijn eerste overwinning geboekt. De 16-jarige Spanjaard bleef de Italiaan Andrea Migno nipt voor. Zijn 16-jarige landgenoot Xavier Artigas, debutant in de Moto3-race in Valencia, eindigde als derde.
De laatste race van het seizoen in de Moto3 kende een herstart, nadat de wedstrijd na een massale crash was stilgelegd. In bocht elf vroeg in de race gingen meerdere coureurs hard onderuit, onder wie wereldkampioen Lorenzo Dalla Porta uit Italië. De Spanjaard Jaume Masia en de Italiaan Dennis Foggia werden naar het ziekenhuis gebracht.
Na de herstart ontstond een spannende race, waarin Artigas in zijn eerste race brutaal de leiding nam. Na een stuurfout met nog iets meer dan twee ronden te gaan, verloor de Spaanse 'rookie' de koppositie aan Migno. De Italiaan zag twee ronden voor het einde Garcia binnendoor komen. Artigas reed nog naar de derde plaats.
Meer uit Sport
LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
6 uur geleden