Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeevarenden sceptisch over heropening Straat van Hormuz

Zeevarenden sceptisch over heropening Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Zeevarenden zijn sceptisch over de aangekondigde heropening van de Straat van Hormuz. Dat zegt voorzitter van vakbond Nautilus Richard Moti. Wel is de situatie voor bemanningen aan boord van schepen in de Perzische Golf beter geworden, stelt hij.

Een vredesakkoord tussen de VS en Iran wordt vrijdag ondertekend in Zwitserland. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zal dan ook de belangrijke zeestraat, die sinds het begin van de Iranoorlog is gesloten, weer opengaan. Toch zijn zeevarenden aan boord van schepen niet zeker dat het betekent dat schepen na maanden de Perzische Golf kunnen verlaten. "Al vaker is gezegd dat er bijna een vredesakkoord is en de Straat van Hormuz weer opengaat, maar steeds bleek dit niet waar", zegt Moti.

In het begin van de oorlog was het voor zeevarenden onmogelijk om afgelost te worden. Daardoor zaten bemanningsleden vast aan boord. Volgens Moti is het de afgelopen weken rustiger geworden, waardoor zeevarenden door collega's kunnen worden afgelost. "Zeevarenden horen niet elke dag meer raketten boven hun hoofd", stelt Moti.

Oorlogsgebied

Bemanningsleden die afgelost wilden worden, zijn inmiddels vervangen, stelt de vakbondsvoorzitter. Sommige zeevarenden kiezen er na de aflossing voor om terug te gaan naar de Perzische Golf om collega's af te lossen. Daarbij speelt mee dat bemanningsleden een dubbele gage krijgen, omdat de Perzische Golf is aangemerkt als oorlogsgebied, stelt Moti. "Maar we hebben ook leden die niet meer willen terugkeren en die worden door hun rederij nu op andere schepen ingezet."

Een kleine honderd schepen gelieerd aan Nederland liggen sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten vast. Volgens Moti zal het grootste deel daar blijven wanneer de zeestraat weer opengaat. Dat zijn schepen die werken aan projecten in de regio, zoals baggeraars.

Meer uit Financieel

Winst automaker BYD voor het eerst in vijf kwartalen omhoog

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Chinese maker van elektrische auto's BYD is voor het eerst in vijf kwartalen gestegen. De autofabrikant profiteerde van een flinke toename van de verkopen in landen buiten China en meer vraag naar sommige van zijn duurdere modellen.

1 uur geleden
Nexperia is op goede weg met herstel, zegt interim-topman

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia krabbelt langzaam uit het dal. Volgens de onderneming, die vorig jaar onderwerp werd van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, gaat de omzet de laatste tijd weer omhoog. Interim-topman Stefan Tilger laat weten dat dit vertrouwen geeft dat Nexperia met zijn hersteltraject op de goede weg zit.

2 uur geleden
Ook MediaMarkt versobert spaarprogramma

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van MediaMarkt gaan er vijf keer zo lang over doen om een kortingsbon van 20 euro te krijgen. De elektronicaketen is de tweede retailer in korte tijd die een versobering van een spaarprogramma doorvoert. Begin augustus kondigde Albert Heijn aan dat het twee keer zo lang duurt voor klanten hun spaarboekje met koopzegels vol hebben.

3 uur geleden
ACM: transporttarieven gas rond 2050 vier keer hoger dan nu

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven zullen de komende 25 jaar steeds meer moeten betalen voor het transport van aardgas, waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag. De tarieven voor huishoudens kunnen rond 2050 vier keer hoger zijn dan nu.

3 uur geleden
Google schikt Britse massaclaim appmakers voor 260 miljoen pond

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van Google heeft ermee ingestemd om een Britse massaclaim te schikken. Het techconcern werd ervan beschuldigd zijn dominante positie te misbruiken en buitensporige commissies in rekening te brengen aan app-ontwikkelaars. Met de deal koopt Alphabet de zaak af voor 260 miljoen Britse pond, omgerekend zo'n 303 miljoen euro.

3 uur geleden
Franse economie ontloopt recessie na nulgroei in tweede kwartaal

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse economie is ternauwernood ontsnapt aan een recessie, na een nulgroei in het tweede kwartaal van het jaar. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, stagneerde in het afgelopen kwartaal, na een daling van 0,2 procent in het eerste kwartaal. Van een recessie is sprake bij twee kwartalen van krimp op rij.

4 uur geleden
Nachtelijke sluiting kanaal 'heel vervelend' voor binnenvaart

DEN HAAG (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal voor bepaalde schepen is "heel vervelend" voor de binnenvaart, laat een woordvoerster van brancheorganisatie Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) weten. "Elke nacht acht uur minder varen heeft een grote impact."

4 uur geleden