Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeuwse werkgevers maken zich zorgen over investeringen in regio

Zeeuwse werkgevers maken zich zorgen over investeringen in regio

TERNEUZEN (ANP) - VNO-NCW Zeeland maakt zich zorgen over de concurrentiepositie van bedrijven in de regio. Volgens de Zeeuwse werkgevers verslechtert die door hoge energieprijzen, de krappe arbeidsmarkt en de regelgeving die steeds ingewikkelder wordt.

"We merken al enige tijd dat investeringen in Zeeland worden uitgesteld of verplaatst naar het buitenland", zegt Eric de Ruijsscher, voorzitter van VNO-NCW Zeeland. Als voorbeeld noemde hij de aankondiging van het chemieconcern Dow in Terneuzen een geplande onderhoudsstop bij een ethyleenkraker uit te stellen. "Het plotselinge uitstel van deze stop heeft directe gevolgen voor onderaannemers en toeleveringsbedrijven in de regio", aldus De Ruijsscher.

Dow maakte onlangs bekend dat het een geplande onderhoudsstop bij een van zijn ethyleenkrakers in Terneuzen uitstelt. Het chemieconcern heeft besloten de "uitgaven in 2025 te verminderen vanwege aanhoudende verzwakte marktomstandigheden in de regio". Bij dit soort groot onderhoud betrekt Dow gewoonlijk honderden extra werknemers van andere bedrijven.

Meer uit Financieel

Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

1 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

1 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

1 uur geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

2 uur geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

3 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

3 uur geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

3 uur geleden