Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeuwse gedeputeerde: stop op internationale studenten desastreus

Zeeuwse gedeputeerde: stop op internationale studenten desastreus

MIDDELBURG (ANP) - Als er geen internationale studenten meer naar Zeeland zouden komen, zou dat desastreus zijn voor de Hogeschool Zeeland en andere onderwijsinstellingen als het University College Roosevelt (UCR) in Middelburg. Dat zei de Zeeuwse gedeputeerde Harry van der Maas (onderwijs) vrijdag tijdens een Statenvergadering.

Van der Maas reageerde op een vraag van D66-Statenlid Wouter Versluijs. Die vroeg wat de gevolgen voor het Zeeuwse onderwijs zullen zijn als de Tweede Kamer in de nieuwe samenstelling de rem gaat zetten op de toestroom van internationale studenten. De Hogeschool Zeeland en het UCR zijn populair bij studenten uit het buitenland.

Van der Maas zei dat de kwestie van de internationale studenten een vraagstuk is dat de onderwijsinstellingen in heel Nederland aangaat. "Dit vraagt om maatwerk. De ene hbo-instelling of universiteit is niet de andere. Moeten we niet kijken naar de impact per regio?"

De gedeputeerde zei dat de provincie al in gesprek is met de rijksoverheid en de Tweede Kamer over dit vraagstuk. "Het staat in Den Haag op de agenda."

Meer uit Binnenland

Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

OTTAWA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat zegt een Canadese gezondheidsfunctionaris tegen nieuwszender CBC. De patiƫnt werd met milde symptomen opgenomen in het ziekenhuis en verkeert in stabiele toestand.

26 minuten geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

4 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

7 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

7 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

7 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

10 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

10 uur geleden