Zeeuws-Belgische havens verwachten dit jaar volledig herstel
GENT (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent, verenigd in fusiebedrijf North Sea Port, hebben vorig jaar meer goederen overgeslagen dankzij het economisch herstel van de coronacrisis. North Sea Port rekent voor dit jaar op volledig herstel van de gevolgen van de pandemie, omdat de vraag naar zeevervoer erg sterk is.
De goederenoverslag via de zeevaart steeg bij de drie havens met 9 procent naar 68,9 miljoen ton in vergelijking met 2020. Er werd bijvoorbeeld meer droge bulk zoals kolen, granen, zand, schroot en ertsen overgeslagen, net als vloeibare bulk zoals brandstoffen en chemische producten. Door het economisch herstel is de vraag naar die producten erg groot.
De goederenoverslag via de binnenvaart nam met 9 procent toe naar 59,7 miljoen ton. Dat is meer dan voor de uitbraak van de pandemie. De totale overslag bij de drie havens van North Sea Port kwam uit op 128,6 miljoen ton tegen 118,3 miljoen ton in 2020. In 2019 was dat nog 131,4 miljoen ton.
De belangrijkste handelspartner via de zeevaart voor North Sea Port was vorig jaar opnieuw Rusland, gevolgd door Brazilië, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Zweden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
2 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
19 uur geleden