Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeuws-Belgische havens verwachten dit jaar volledig herstel

Zeeuws-Belgische havens verwachten dit jaar volledig herstel

GENT (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent, verenigd in fusiebedrijf North Sea Port, hebben vorig jaar meer goederen overgeslagen dankzij het economisch herstel van de coronacrisis. North Sea Port rekent voor dit jaar op volledig herstel van de gevolgen van de pandemie, omdat de vraag naar zeevervoer erg sterk is.

De goederenoverslag via de zeevaart steeg bij de drie havens met 9 procent naar 68,9 miljoen ton in vergelijking met 2020. Er werd bijvoorbeeld meer droge bulk zoals kolen, granen, zand, schroot en ertsen overgeslagen, net als vloeibare bulk zoals brandstoffen en chemische producten. Door het economisch herstel is de vraag naar die producten erg groot.

De goederenoverslag via de binnenvaart nam met 9 procent toe naar 59,7 miljoen ton. Dat is meer dan voor de uitbraak van de pandemie. De totale overslag bij de drie havens van North Sea Port kwam uit op 128,6 miljoen ton tegen 118,3 miljoen ton in 2020. In 2019 was dat nog 131,4 miljoen ton.

De belangrijkste handelspartner via de zeevaart voor North Sea Port was vorig jaar opnieuw Rusland, gevolgd door Braziliƫ, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Zweden.

Meer uit Financieel

Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

35 minuten geleden
Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

5 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

5 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

7 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

7 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

8 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

9 uur geleden