Zeeuws-Belgische havens verwachten dit jaar volledig herstel
GENT (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent, verenigd in fusiebedrijf North Sea Port, hebben vorig jaar meer goederen overgeslagen dankzij het economisch herstel van de coronacrisis. North Sea Port rekent voor dit jaar op volledig herstel van de gevolgen van de pandemie, omdat de vraag naar zeevervoer erg sterk is.
De goederenoverslag via de zeevaart steeg bij de drie havens met 9 procent naar 68,9 miljoen ton in vergelijking met 2020. Er werd bijvoorbeeld meer droge bulk zoals kolen, granen, zand, schroot en ertsen overgeslagen, net als vloeibare bulk zoals brandstoffen en chemische producten. Door het economisch herstel is de vraag naar die producten erg groot.
De goederenoverslag via de binnenvaart nam met 9 procent toe naar 59,7 miljoen ton. Dat is meer dan voor de uitbraak van de pandemie. De totale overslag bij de drie havens van North Sea Port kwam uit op 128,6 miljoen ton tegen 118,3 miljoen ton in 2020. In 2019 was dat nog 131,4 miljoen ton.
De belangrijkste handelspartner via de zeevaart voor North Sea Port was vorig jaar opnieuw Rusland, gevolgd door Brazilië, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Zweden.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP) - China heeft de importheffingen op zuivel uit de Europese Unie aanzienlijk verlaagd. Het land beschuldigt de EU ervan schade toe te brengen aan de Chinese zuivelsector door de eigen boeren te subsidiëren. Bij de definitieve vaststelling zijn de tarieven echter flink omlaag gegaan, onder andere voor het Nederlandse FrieslandCampina.
13 minuten geledenBEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.
2 uur geleden