Zeetransportbedrijven helpen Nikkei aan winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is donderdag licht hoger geëindigd. Vooral de Japanse zeetransportbedrijven stonden in de belangstelling dankzij sterke resultaten van containervervoerder Nippon Yusen. De zorgen over de aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan hielden de winsten echter beperkt. In Tokio, waar de Olympische Spelen worden gehouden, was sprake van een recordaantal van bijna 4200 nieuwe coronagevallen.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,5 procent in de plus op 27.728,12 punten. Nippon Yusen was de sterkste stijger met een koerssprong van dik 12 procent. Sectorgenoten Mitsui OSK Lines en Kawasaki Kisen kregen er 7 en 6 procent bij. De resultaten van infrastructuur- en energiebedrijf Hitachi Zozen (plus 6,6 procent) vielen eveneens in de smaak bij beleggers. Ook elektronicaconcern Sony, dat woensdag na de slotbel al met cijfers kwam, toonde herstel en dikte meer dan 2 procent aan. Branchegenoot Ricoh kelderde daarentegen ruim 11 procent na teleurstellende resultaten.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,4 procent in de min. De Chinese gamebedrijven kampten met een nieuwe aanval op de sector door Peking. De staatskrant The Securities Times meldde dat gamebedrijven geen belastingvoordelen meer zouden moeten krijgen omdat de sector inmiddels volwassen is. De gunstige belastingmaatregelen waren ingevoerd om de ontwikkeling van de binnenlandse softwaresector te promoten. Tencent, een grote speler op de markt van onlinegaming in China, zakte 3 procent. Eerder deze week werden al zorgen geuit over de hoeveelheid tijd die Chinese jongeren besteden aan het spelen van games.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.
7 uur geleden