Zeetransportbedrijven helpen Nikkei aan winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is donderdag licht hoger geëindigd. Vooral de Japanse zeetransportbedrijven stonden in de belangstelling dankzij sterke resultaten van containervervoerder Nippon Yusen. De zorgen over de aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan hielden de winsten echter beperkt. In Tokio, waar de Olympische Spelen worden gehouden, was sprake van een recordaantal van bijna 4200 nieuwe coronagevallen.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,5 procent in de plus op 27.728,12 punten. Nippon Yusen was de sterkste stijger met een koerssprong van dik 12 procent. Sectorgenoten Mitsui OSK Lines en Kawasaki Kisen kregen er 7 en 6 procent bij. De resultaten van infrastructuur- en energiebedrijf Hitachi Zozen (plus 6,6 procent) vielen eveneens in de smaak bij beleggers. Ook elektronicaconcern Sony, dat woensdag na de slotbel al met cijfers kwam, toonde herstel en dikte meer dan 2 procent aan. Branchegenoot Ricoh kelderde daarentegen ruim 11 procent na teleurstellende resultaten.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,4 procent in de min. De Chinese gamebedrijven kampten met een nieuwe aanval op de sector door Peking. De staatskrant The Securities Times meldde dat gamebedrijven geen belastingvoordelen meer zouden moeten krijgen omdat de sector inmiddels volwassen is. De gunstige belastingmaatregelen waren ingevoerd om de ontwikkeling van de binnenlandse softwaresector te promoten. Tencent, een grote speler op de markt van onlinegaming in China, zakte 3 procent. Eerder deze week werden al zorgen geuit over de hoeveelheid tijd die Chinese jongeren besteden aan het spelen van games.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
11 uur geleden