Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeetransportbedrijven helpen Nikkei aan nipte winst

Zeetransportbedrijven helpen Nikkei aan nipte winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio boekte donderdag een kleine winst. Vooral de grote Japanse zeetransportbedrijven gingen vooruit door de hoop dat deze ondernemingen zullen profiteren van het wereldwijde economische herstel van de coronacrisis. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan zorgde daarentegen voor koersdruk bij de bedrijven die meer op het binnenland zijn gericht. Ook waarschuwde de voorzitter van de Japanse regeringspartij LDP dat het afgelasten van de Olympische Spelen in Tokio een serieuze optie is als de coronapandemie oncontroleerbaar dreigt te worden.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, ging uiteindelijk met een plusje van 0,1 procent de dag uit op 29.642,69 punten. Containervervoerders als Nippon Yusen, Mitsui OSK Lines en Kawasaki Kisen behoorden tot de sterkste stijgers met winsten tot dik 4 procent. De Japanse banken profiteerden van de goed ontvangen resultaten van de Amerikaanse branchegenoten Goldman Sachs en Wells Fargo. Mitsubishi UFJ Financial Group, Sumitomo Mitsui Financial Group en Nomura stegen tot 2 procent. Toshiba won 0,9 procent. Het aandeel steeg een dag eerder al ruim 5 procent door berichten dat meerdere partijen het technologieconcern willen overnemen.

De Chinese beurzen verloren terrein in afwachting van het economische groeicijfer over het eerste kwartaal, dat vrijdag naar buiten komt. Naast het Chinese bruto binnenlands product (bbp) staan vrijdag ook de winkelverkopen en industriële productie op het programma. Beleggers vrezen dat een sterke groei van de op een na grootste economie ter wereld zal leiden tot een verdere afbouw van het stimuleringsbeleid. De beurs in Shanghai zakte 0,8 procent en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,9 procent. De Kospi in Seoul won 0,4 procent na het besluit van de Zuid-Koreaanse centrale bank om de rente ongewijzigd te laten.

Meer uit Financieel

EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

13 minuten geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

1 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

2 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

4 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Moederbedrijf klaagt Nexperia aan in China

BEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.

6 uur geleden
Onlinewoonwinkel fonQ maakt doorstart onder Etrias

BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.

8 uur geleden