Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeer sterke winststijging Tesla door recordverkoop

Zeer sterke winststijging Tesla door recordverkoop

PALO ALTO (ANP) - De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's Tesla zag de winst en de omzet in het eerste kwartaal van het jaar fors stijgen. Eerder werd al bekend dat Tesla in de afgelopen periode een recordaantal auto's aan klanten had geleverd.

De nettowinst steeg naar 438 miljoen dollar tegen 16 miljoen dollar in het eerste kwartaal van vorig jaar. Dat komt neer op een stijging van meer dan 2600 procent. De totale omzet ging naar bijna 10,4 miljard dollar van ongeveer 6 miljard dollar een jaar terug, een toename van 74 procent.

In 2020 zette Tesla voor het eerst een jaarwinst in de boeken. Dat was niet alleen te danken aan de autoverkoop, want Tesla verdient ook veel geld met de verkoop van emissierechten aan andere autobedrijven. Deze handel in emissierechten leverde dit kwartaal 518 miljoen dollar aan extra omzet op voor Tesla, 46 procent meer dan een jaar eerder.

In de afgelopen periode werden wereldwijd 184.800 Tesla-auto's afgeleverd, ondanks de chiptekorten waarmee autobouwers wereldwijd te kampen hebben waardoor fabrieken tijdelijk moeten worden stilgelegd. De grootste markten voor het Californische Tesla zijn de Verenigde Staten en China.

Meer uit Financieel

Strengere belastingen zetten rem op luxeverkoop in China

BEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.

1 uur geleden
FT: Duitsland heeft Europa's grootste gereguleerde cannabismarkt

FRANKFURT (ANP) - Duitsland is sinds de gedeeltelijke legalisering van cannabis twee jaar geleden uitgegroeid tot de grootste gereguleerde cannabismarkt van Europa, meldt de Financial Times. De import neemt sterk toe, terwijl conservatieve politici waarschuwen voor toenemende criminaliteit en gezondheidsrisico's.

2 uur geleden
Canada schort onderhandelingen over importtarieven met VS op

OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Canada heeft de onderhandelingen met de Verenigde Staten over de importtarieven opgeschort. Beide partijen gaven elkaar de schuld van het mislukken van de onderhandelingen. Volgens premier Mark Carney is onvoldoende vooruitgang geboekt om de Canadese belangen te dienen.

4 uur geleden
Wall Street sluit hoger, maar voorkomt weekverlies niet

NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, al moesten de belangrijkste beursgraadmeters op weekbasis wel verlies incasseren. Beleggers werden op de kast gejaagd door schommelende rentes op staatsleningen en onduidelijkheid over de voortgang in het Midden-Oosten. Voor de brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq kwam hiermee een einde aan een winstreeks van drie weken, terwijl de Dow-Jones voor de tweede week op rij verlies leed.

13 uur geleden
TikTok schikt privacyzaak met justitie in VS voor 400 miljoen

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is met het Amerikaanse ministerie van Justitie een schikking van 400 miljoen dollar overeengekomen in een zaak over vermeende schendingen van de onlineprivacy van kinderen. Het ministerie stapte in 2024 naar de rechter omdat de filmpjesapp de privacy van kinderen niet zou hebben beschermd en illegaal gegevens van hen zou hebben verzameld, aangezien ouders niet eerst om toestemming was gevraagd.

13 uur geleden
Variety: Take-Two jaagt op hackers om GTA VI-beelden

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Take-Two gaat achter hackers aan die vermeende beelden van het aankomende spel GTA VI naar buiten hebben gebracht. Het doorgaans goed ingevoerde entertainmentvakblad Variety meldt dat Take-Two naar een rechtbank in New York is gestapt om onder meer Microsoft te dwingen informatie vrij te geven om "de vermeende schenders te kunnen identificeren".

14 uur geleden
Honderden miljoenen droogtesteun voor Oostenrijkse boeren

WENEN (ANP/DPA) - Oostenrijkse boeren krijgen in totaal 240 miljoen euro aan overheidssteun na een hete en droge zomer waarin de droogte enorme schade heeft aangericht. De regering in Wenen kondigde het steunpakket vrijdag aan.

15 uur geleden