Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeer sterke winststijging Deutsche Bank

Zeer sterke winststijging Deutsche Bank

FRANKFURT (ANP) - De winst van Deutsche Bank is in het tweede kwartaal zeer sterk gestegen in vergelijking met een jaar eerder. De grootste bank van Duitsland profiteerde onder meer van het vrijkomen van voorzieningen voor slechte leningen nu de economie sterk herstelt van de coronacrisis. Vorig jaar had het financiële concern juist nog veel geld opzijgezet om eventuele verliezen op leningen op te kunnen vangen.

De nettowinst kwam uit op 828 miljoen euro tegen 61 miljoen euro in het tweede kwartaal van vorig jaar. Volgens de bank is dat de hoogste kwartaalwinst sinds 2015. De voorzieningen voor slechte leningen bedroeg in de afgelopen periode 75 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog 761 miljoen euro. Deutsche Bank verlaagde verder zijn kosten. De bank is bezig duizenden banen te schrappen.

Deutsche Bank verdiende wel minder met het zakenbankieren omdat er wat meer rust was op de financiële markten. Daar staat tegenover dat meer geld binnenkwam met het adviseren bij fusies en overnames. Topman Christian Sewing zei in een toelichting dat de cijfers laten zien dat de bank goede vooruitgang boekt met het verbeteren van de winstgevendheid.

Bij het Britse Barclays ging de winstgevendheid ook sterk omhoog, mede door het vrijkomen van voorzieningen voor slechte leningen. De bank zette in de eerste helft van dit jaar een winst in de boeken van 3,8 miljard pond, omgerekend 4,5 miljard euro. Dat was een jaar eerder nog 695 miljoen pond. Destijds zette Barclays een bedrag van 3,8 miljard pond opzij voor slechte leningen. Nu kwam een bedrag van 742 miljoen pond vrij uit die stroppenpot. Daarnaast profiteerde ook Barclays van hogere inkomsten uit het adviseren bij fusies en overnames.

Meer uit Financieel

IEA: Europa start winter met laagste gasvoorraad in ruim 10 jaar

PARIJS (ANP) - Europa begint het winterse stookseizoen met de laagste aardgasvoorraden in meer dan tien jaar. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw verschenen rapport. Door die lage voorraden in Europa kan de krappe situatie op de wereldwijde gasmarkt tot ver in 2027 duren, aldus de onderzoekers.

8 minuten geleden
Opnieuw minder panden getransformeerd tot woning

DEN HAAG (ANP) - Voor het vierde jaar op rij zijn er minder woningen ontstaan door bestaande panden als kantoren en winkels aan te passen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vorig jaar zijn er in totaal 6400 woningen ontstaan door het transformeren van panden. In 2024 waren dat er nog 7900, een daling van 19 procent.

38 minuten geleden
Grote deurwaarders tekenen akkoord voor snellere schuldrust

UTRECHT (ANP) - Vijf grote kantoren voor gerechtsdeurwaarders zijn akkoord met afspraken die mensen met problematische schulden sneller duidelijkheid moeten geven. Ze beloven bij voorbaat akkoord te gaan met schuldregelingen. Dit zorgt voor rust bij mensen die aan een oplossing werken voor hun financiële problemen, is het idee.

1 uur geleden
Hoogste omzet en winst ooit voor Apple door sterke iPhone-verkoop

CUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.

8 uur geleden
Wall Street sluit overwegend lager, techaandelen onder druk

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

8 uur geleden
Shell drukt AEX in het rood na dalende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.

13 uur geleden
Omzet AI-bedrijf Anthropic schiet omhoog, verlies verdubbelt

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.

14 uur geleden