Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeer sterke winststijging Deutsche Bank

Zeer sterke winststijging Deutsche Bank

FRANKFURT (ANP) - De winst van Deutsche Bank is in het tweede kwartaal zeer sterk gestegen in vergelijking met een jaar eerder. De grootste bank van Duitsland profiteerde onder meer van het vrijkomen van voorzieningen voor slechte leningen nu de economie sterk herstelt van de coronacrisis. Vorig jaar had het financiële concern juist nog veel geld opzijgezet om eventuele verliezen op leningen op te kunnen vangen.

De nettowinst kwam uit op 828 miljoen euro tegen 61 miljoen euro in het tweede kwartaal van vorig jaar. Volgens de bank is dat de hoogste kwartaalwinst sinds 2015. De voorzieningen voor slechte leningen bedroeg in de afgelopen periode 75 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog 761 miljoen euro. Deutsche Bank verlaagde verder zijn kosten. De bank is bezig duizenden banen te schrappen.

Deutsche Bank verdiende wel minder met het zakenbankieren omdat er wat meer rust was op de financiële markten. Daar staat tegenover dat meer geld binnenkwam met het adviseren bij fusies en overnames. Topman Christian Sewing zei in een toelichting dat de cijfers laten zien dat de bank goede vooruitgang boekt met het verbeteren van de winstgevendheid.

Bij het Britse Barclays ging de winstgevendheid ook sterk omhoog, mede door het vrijkomen van voorzieningen voor slechte leningen. De bank zette in de eerste helft van dit jaar een winst in de boeken van 3,8 miljard pond, omgerekend 4,5 miljard euro. Dat was een jaar eerder nog 695 miljoen pond. Destijds zette Barclays een bedrag van 3,8 miljard pond opzij voor slechte leningen. Nu kwam een bedrag van 742 miljoen pond vrij uit die stroppenpot. Daarnaast profiteerde ook Barclays van hogere inkomsten uit het adviseren bij fusies en overnames.

Meer uit Financieel

Sterke vraag leidt tot groei productie Nederlandse industrie

ZEIST (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is afgelopen maand gegroeid. Het gaat om de grootste stijging in bijna vier jaar en wijst op een duidelijke verbetering van de stand van zaken in de sector. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi).

10 minuten geleden
Wereldwijde landbouwprijzen scherp omhoog afgelopen kwartaal

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde landbouwprijzen zijn in het derde kwartaal het sterkst gestegen sinds de oorlog in Oekraïne begin 2022. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, steeg met 13 procent. Dat was de grootste stijging in een kwartaal sinds maart 2022.

58 minuten geleden
Winkeliers boeken grootste omzetgroei in bijna een jaar

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in augustus meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,5 procent. Dat is de grootste groei in bijna een jaar tijd. In november 2025 steeg de omzet met 3,6 procent.

1 uur geleden
Cao-lonen gestegen in derde kwartaal, maar minder dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen lagen in het derde kwartaal van dit jaar gemiddeld 4 procent hoger dan dezelfde periode in 2025. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De loonstijging was minder sterk dan een jaar eerder, toen stegen de cao-lonen nog met gemiddeld 4,6 procent.

2 uur geleden
Google brengt langverwacht nieuw AI-model uit

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.

6 uur geleden
Ook ABN AMRO verwacht sterkere afkoeling woningmarkt

AMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.

6 uur geleden
Trump na rapport dat Fed vrijpleit: Powell moet uit bestuur

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.

9 uur geleden