Zeer sterke winststijging Deutsche Bank
FRANKFURT (ANP) - De winst van Deutsche Bank is in het tweede kwartaal zeer sterk gestegen in vergelijking met een jaar eerder. De grootste bank van Duitsland profiteerde onder meer van het vrijkomen van voorzieningen voor slechte leningen nu de economie sterk herstelt van de coronacrisis. Vorig jaar had het financiële concern juist nog veel geld opzijgezet om eventuele verliezen op leningen op te kunnen vangen.
De nettowinst kwam uit op 828 miljoen euro tegen 61 miljoen euro in het tweede kwartaal van vorig jaar. Volgens de bank is dat de hoogste kwartaalwinst sinds 2015. De voorzieningen voor slechte leningen bedroeg in de afgelopen periode 75 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog 761 miljoen euro. Deutsche Bank verlaagde verder zijn kosten. De bank is bezig duizenden banen te schrappen.
Deutsche Bank verdiende wel minder met het zakenbankieren omdat er wat meer rust was op de financiële markten. Daar staat tegenover dat meer geld binnenkwam met het adviseren bij fusies en overnames. Topman Christian Sewing zei in een toelichting dat de cijfers laten zien dat de bank goede vooruitgang boekt met het verbeteren van de winstgevendheid.
Bij het Britse Barclays ging de winstgevendheid ook sterk omhoog, mede door het vrijkomen van voorzieningen voor slechte leningen. De bank zette in de eerste helft van dit jaar een winst in de boeken van 3,8 miljard pond, omgerekend 4,5 miljard euro. Dat was een jaar eerder nog 695 miljoen pond. Destijds zette Barclays een bedrag van 3,8 miljard pond opzij voor slechte leningen. Nu kwam een bedrag van 742 miljoen pond vrij uit die stroppenpot. Daarnaast profiteerde ook Barclays van hogere inkomsten uit het adviseren bij fusies en overnames.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De dieselprijs in de Verenigde Staten is naar recordhoogte gestegen. Een gallon (3,8 liter) kostte gemiddeld voor het eerst meer dan 6 dollar, volgens autolobbyclub American Automobile Association (AAA). De stijgende prijzen zijn een probleem voor de Republikeinse Partij van president Donald Trump in aanloop naar de midterms, de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen in november.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een horde weggenomen voor de treindiensten die Arriva wil aanbieden richting Parijs. Volgens de toezichthouder komt het "economisch evenwicht" op het spoor waar de Nederlandse Spoorwegen rijden niet in gevaar, wat betekent dat de NS geen grote schade lijdt door de komst van de Arriva-treinen.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?
1 uur geledenBOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus op jaarbasis met 9 procent toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 304 bedrijven failliet. Dat zijn 24 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, en 38 meer dan in juli.
4 uur geleden