Zeer sterke stijging winkeldiefstallen in Engeland en Wales
LONDEN (ANP/RTR) - De winkeldiefstallen in Engeland en Wales zijn enorm gestegen, met grote verliezen voor winkeliers tot gevolg. Volgens het Britse nationale statistiekbureau ONS steeg het aantal door de politie geregistreerde diefstallen in het verslagjaar, dat eind maart afliep, met 30 procent tot bijna 444.000.
Die stijging zou vooral samenhangen met de hoge inflatie. Winkeliers zeggen dat het daadwerkelijke aantal veel hoger ligt. Veel diefstallen worden niet gemeld bij de politie, omdat winkeliers denken dat die geen actie onderneemt tegen de dieven.
Brancheorganisatie British Retail Consortium zegt dat de detailhandel jaarlijks verliezen van meer dan een miljard lijdt door diefstal. Grote winkelketens waaronder Tesco, Primark en John Lewis hebben geregeld hun zorgen geuit over diefstal en agressie tegen personeel. Zij spreken van een "epidemie" van diefstal.
Nederland
De nieuwe Labour-regering heeft gezegd strenger te willen optreden tegen agressie door winkeldieven.
Ook Nederlandse winkeliers kampen al tijden met stijgende diefstallen. Brancheorganisatie INretail pleit voor strenger landelijk overheidsbeleid, omdat de huidige aanpak volgens de organisatie niet werkt. Volgens een eerdere schatting van de winkeliersvereniging loopt de schade van diefstallen voor Nederlandse winkeliers in de miljarden. Het aantal jongeren dat voor het eerst een misdrijf pleegt in Nederland, loopt ook op, maakte statistiekbureau CBS eerder bekend.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
4 uur geleden