Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeer sterke stijging winkeldiefstallen in Engeland en Wales

Zeer sterke stijging winkeldiefstallen in Engeland en Wales

LONDEN (ANP/RTR) - De winkeldiefstallen in Engeland en Wales zijn enorm gestegen, met grote verliezen voor winkeliers tot gevolg. Volgens het Britse nationale statistiekbureau ONS steeg het aantal door de politie geregistreerde diefstallen in het verslagjaar, dat eind maart afliep, met 30 procent tot bijna 444.000.

Die stijging zou vooral samenhangen met de hoge inflatie. Winkeliers zeggen dat het daadwerkelijke aantal veel hoger ligt. Veel diefstallen worden niet gemeld bij de politie, omdat winkeliers denken dat die geen actie onderneemt tegen de dieven.

Brancheorganisatie British Retail Consortium zegt dat de detailhandel jaarlijks verliezen van meer dan een miljard lijdt door diefstal. Grote winkelketens waaronder Tesco, Primark en John Lewis hebben geregeld hun zorgen geuit over diefstal en agressie tegen personeel. Zij spreken van een "epidemie" van diefstal.

Nederland

De nieuwe Labour-regering heeft gezegd strenger te willen optreden tegen agressie door winkeldieven.

Ook Nederlandse winkeliers kampen al tijden met stijgende diefstallen. Brancheorganisatie INretail pleit voor strenger landelijk overheidsbeleid, omdat de huidige aanpak volgens de organisatie niet werkt. Volgens een eerdere schatting van de winkeliersvereniging loopt de schade van diefstallen voor Nederlandse winkeliers in de miljarden. Het aantal jongeren dat voor het eerst een misdrijf pleegt in Nederland, loopt ook op, maakte statistiekbureau CBS eerder bekend.

Meer uit Financieel

Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

51 minuten geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

1 uur geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

4 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

4 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

5 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

6 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

7 uur geleden