Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Zeer rustig in Belgische winkelstraten'

'Zeer rustig in Belgische winkelstraten'

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In de Belgische winkelstraten en -centra is het zaterdag "zeer rustig" gebleven. Dat meldde de nationale federatie van handel en diensten, Comeos, aan het eind van de middag. Wegens de weer groeiende coronaproblematiek is inkopen doen in niet-essentiële winkels voorlopig alleen op afspraak mogelijk. Dat had meteen aanzienlijke gevolgen voor de omzet.

Een woordvoerder van Comeos zei dat veel zaken weliswaar open waren, maar amper klanten konden begroeten. "Die zijn ook in de war, ze vinden de regels nogal verwarrend". Als voorbeeld gaf hij aan dat in de ene winkel twee personen die zich vooraf hebben gemeld tegelijk naar binnen mogen, terwijl in de winkel ernaast geen afspraak hoeft te worden gemaakt maar alleen individuen welkom zijn, voor maximaal een halfuur. "Dat is niet zo eenvoudig allemaal."

De detailhandel met veel vloeroppervlak en parkeerruimte had op de eerste dag van de aangescherpte regelgeving meer aanloop dan de kleine zaken in de binnenstad of in een shoppingcentrum. Afhankelijk van de grootte mogen zij maximaal 50 mensen binnenlaten. Die moeten wel een afspraak maken, maar dat kan in sommige gevallen ook aan de deur of vlak voor het bezoek.

Meer uit Buitenland

President Libanon vraagt ​​VS hulp na dodelijke aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.

10 minuten geleden
CDU-lijsttrekker erkent nederlaag bij verkiezingen Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.

23 minuten geleden
AfD-leider na verkiezingen Saksen-Anhalt: geschiedenis geschreven

MAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.

41 minuten geleden
Doden na instorten gebouw in New Delhi

NEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.

1 uur geleden
Prognoses: AfD is grote winnaar bij verkiezingen Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.

1 uur geleden
Opkomst verkiezingen Saksen-Anhalt nu al hoger dan in 2021

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.

1 uur geleden
Witkoff noemt gesprekken in Kyiv over einde oorlog bemoedigend

KYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.

1 uur geleden