Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeer krappe arbeidsmarkt in steeds meer regio's

Zeer krappe arbeidsmarkt in steeds meer regio's

AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in steeds meer regio's hebben grote moeite om nieuw personeel te vinden. Volgens uitkeringsinstantie UWV is de arbeidsmarkt "zeer krap" in twaalf van de 35 regio's waarin het Nederland opdeelt. Eind juni was dat in nog maar twee regio's het geval.

Het UWV noemt een arbeidsmarkt krap als er meer vacatures dan werkzoekenden zijn en zeer krap als er veel meer vacatures zijn dan mensen op zoek naar een baan. Die nijpende situatie doet zich verspreid over heel Nederland voor. De uitkeringsinstantie bestempelt de arbeidsmarkt als zeer krap in onder andere Groot-Amsterdam, Zuidoost-Brabant, Zeeland en de regio Zwolle en Noordoost Veluwe

In Nederland heeft de krapte op de arbeidsmarkt een nieuwe hoogtepunt bereikt, alhoewel op nationaal niveau nog niet om een zeer krappe situatie gaat. Eerder berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek al dat er in het derde kwartaal per honderd werklozen 126 vacatures open stonden.

De schaarste aan arbeidskrachten doet zich op alle opleidingsniveaus voelen. Zo is er een groot gebrek aan hulparbeiders in de bouw en huishoudelijk medewerkers in de zorg, waarvoor weinig eisen worden gesteld aan wie wil instromen. Op middelbaar niveau hebben werkzoekenden grote kans als ze een baan zoeken in de installatiebranche, als vrachtwagenchauffeur of als kok. Bij hoger opgeleiden zijn docenten in talen of exacte vakken en gespecialiseerde verpleegkundigen schaars.

Installatiebedrijven waarschuwden onlangs al voor de gevolgen van de schaarste aan personeel. Mensen moeten rekening houden met weken tot zelfs maanden wachttijd als ze een klus hebben voor elektriciens, verwarmingsbedrijven of loodgieters, zei branchevereniging Techniek Nederland.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

6 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

9 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

10 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

11 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

16 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

16 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

17 uur geleden