Zeer grote brand uitgebroken in nieuwbouwpand Hellevoetsluis
HELLEVOETSLUIS (ANP) - In een nieuwbouwpand aan de Amnesty Internationallaan in Hellevoetsluis is zondagavond een zeer grote brand uitgebroken. Het gaat om een pand dat nog in aanbouw is. Het bestrijden van de brand gaat volgens de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond nog enige uren duren, omdat smeulend isolatiemateriaal met de hand uit elkaar wordt gehaald.
Vanwege de rook, die richting Hellevoetsluis trekt, is een NL-Alert verstuurd. "Blijf daarom binnen, sluit ramen en deuren en zet ventilatie uit", aldus de veiligheidsregio. De rookoverlast zal nog geruime tijd duren, waarschuwen de autoriteiten.
De brandweer is met meerdere wagens uitgerukt, ook uit omliggende plaatsen. In verband met de aanwezigheid van gasflessen heeft de brandweer naast waterkanonnen een blusrobot ingezet. De veiligheidsregio roept mensen op hulpdiensten de ruimte te geven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."
15 uur geleden