Zeer grote brand in schuur Roelofarendsveen onder controle
ROELOFARENDSVEEN (ANP) - De zeer grote brand die in de nacht van zondag op maandag uitbrak bij een groot agrarisch bedrijf aan de Geestweg in Roelofarendsveen is onder controle. De brandweer liet iets voor 5.00 uur weten dat het sein brand meester is gegeven. Zij verwacht nog wel de hele nacht en maandagochtend bezig te zijn met nablussen.
De brandweer rukte met veel voertuigen uit om het vuur te blussen. Er vielen geen gewonden, laat een woordvoerder weten. Over de toedracht van de brand is nog niets bekend.
Er kwam erg veel rook vrij bij de brand. De veiligheidsregio Hollands Midden adviseerde mensen in de omgeving daarom hun ramen en deuren gesloten te houden. De brandweer verrichtte metingen rond de brand, maar volgens de brandweerwoordvoerder zijn er geen aanwijzingen dat in de schuur gevaarlijke stoffen lagen opgeslagen die vlam kunnen hebben gevat. Wel liet de veiligheidsregio weten dat de brand veel stankoverlast veroorzaakte. De geur was rond 2.00 uur in de ruime omtrek van Roelofarendsveen te ruiken. Rond 5.00 uur was de rookontwikkeling echter flink afgenomen.
In de nabije omgeving van de boerderij zijn door het vuur brandresten terechtgekomen. Die kunnen volgens de veiligheidsregio met handschoenen veilig worden opgeruimd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.
1 uur geledenHILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Politieagenten zijn in Breda bekogeld met molotovcocktails en stoeptegels. Er is een politievoertuig vernield. Vijf mensen zijn opgepakt, meldt de politie.
1 uur geleden