Zeeman ziet Tourtroef Roglic weer op topniveau
TIGNES (ANP) - In het zoeken naar houvast na de wielerloze periode vanwege het coronavirus deed Merijn Zeeman een geruststellende constatering. "Er is een groep renners die er goed is uitgekomen, daar horen die van ons zeker bij", vertelt de sportief directeur van Jumbo-Visma vier dagen voor de start van de Tour de France. Het wegvallen van Steven Kruijswijk na een val in het Critérium du Dauphiné is verwerkt. "Heel jammer, maar we hebben nog twee kanshebbers."
Achter een van dat tweetal, de Sloveen Primoz Roglic, reed Zeeman dinsdag nog door de bergen rond Tignes. Het skioord in de Franse Alpen is al sinds begin juli de thuisbasis van de Tourploeg van het Nederlandse team. Tom Dumoulin, de andere kopman, was een dag eerder al vertrokken richting Nice. "Bij een hoogtestage heeft iedere renner zijn eigen plan. De ervaring met Primoz is dat hij het beste zo lang mogelijk op hoogte blijft."
Zeeman zag de Sloveen de afgelopen dagen sterker worden. Ook Roglic was anderhalve week geleden in de Dauphiné onderuit gegaan, waarna hij de volgende dag niet meer in koers terugkeerde. Maar in tegenstelling tot Kruijswijk, die onder meer een breukje in zijn schouder opliep, kon hij zich blijven voorbereiden op de Tour. "Het lichaam krijgt een klap bij zo'n val, dat heeft impact. We hebben er alles aan gedaan dat hij zo snel mogelijk herstelt. Hij is weer op topniveau."
Onzekerheid
De ontwikkelingen rond het coronavirus zorgen nog steeds voor onzekerheid. Nice, startplaats van de Tour, heeft het predicaat code oranje gekregen. Beter niet afreizen, luidt het advies dat niet geldt voor renners die al weken in een 'bubbel' doorbrengen om besmetting te voorkomen. Maar wat er gebeurt als een renner dagen besmet blijkt te hebben rondgereden in het peloton, weet niemand. "Ik weet in ieder geval dat wij er alles aan doen om besmetting te voorkomen. Dat wij alle regels naleven en niets aan het toeval overlaten", aldus Zeeman.
Een voordeel: het in de winter bedachte Tourplan ging uit van een intensieve voorbereiding. Zeeman: "De Tourploeg moest een hecht geheel worden. Een hele uitdaging met, toen nog, drie kopmannen die voor elkaar door het vuur moeten gaan. Het groepsproces werd heel belangrijk en daar hebben we nu nog meer aan kunnen werken."
Twee favorieten
Het langverwachte duel tussen drie kopmannen van Jumbo-Visma en Ineos komt er in ieder geval niet. Het Nederlandse team verloor Kruijswijk, Ineos houdt Chris Froome en Geraint Thomas aan de kant. "Thomas hadden we verwacht. Van Froome was het de vraag hoe veel tijd hij nodig heeft na zijn zware val van vorig jaar." Ineos, met de laatste Tourwinnaar Egan Bernal, blijft desondanks de grote concurrent. "Nog steeds een supersterke ploeg, terwijl ik ook rekening houd met Pinot, Pogacar en Quintana."
Veel zal er door de anderen gekeken worden naar Jumbo-Visma, de ploeg die de afgelopen weken zo veel successen boekte en dus nog altijd twee kanshebbers voor de eindzege heeft. Zeeman: "We zijn niet van plan de koers te gaan dragen, ook al wordt dat ons misschien opgedrongen. We hebben twee favorieten en tal van manieren om de koers aan te pakken. Helaas zonder Steven. Dan hadden we nog meer opties gehad."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.
6 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
12 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.
12 uur geledenGRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
1 dag geleden