Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeman ziet Tourtroef Roglic weer op topniveau

Zeeman ziet Tourtroef Roglic weer op topniveau

TIGNES (ANP) - In het zoeken naar houvast na de wielerloze periode vanwege het coronavirus deed Merijn Zeeman een geruststellende constatering. "Er is een groep renners die er goed is uitgekomen, daar horen die van ons zeker bij", vertelt de sportief directeur van Jumbo-Visma vier dagen voor de start van de Tour de France. Het wegvallen van Steven Kruijswijk na een val in het Critérium du Dauphiné is verwerkt. "Heel jammer, maar we hebben nog twee kanshebbers."

Achter een van dat tweetal, de Sloveen Primoz Roglic, reed Zeeman dinsdag nog door de bergen rond Tignes. Het skioord in de Franse Alpen is al sinds begin juli de thuisbasis van de Tourploeg van het Nederlandse team. Tom Dumoulin, de andere kopman, was een dag eerder al vertrokken richting Nice. "Bij een hoogtestage heeft iedere renner zijn eigen plan. De ervaring met Primoz is dat hij het beste zo lang mogelijk op hoogte blijft."

Zeeman zag de Sloveen de afgelopen dagen sterker worden. Ook Roglic was anderhalve week geleden in de Dauphiné onderuit gegaan, waarna hij de volgende dag niet meer in koers terugkeerde. Maar in tegenstelling tot Kruijswijk, die onder meer een breukje in zijn schouder opliep, kon hij zich blijven voorbereiden op de Tour. "Het lichaam krijgt een klap bij zo'n val, dat heeft impact. We hebben er alles aan gedaan dat hij zo snel mogelijk herstelt. Hij is weer op topniveau."

Onzekerheid

De ontwikkelingen rond het coronavirus zorgen nog steeds voor onzekerheid. Nice, startplaats van de Tour, heeft het predicaat code oranje gekregen. Beter niet afreizen, luidt het advies dat niet geldt voor renners die al weken in een 'bubbel' doorbrengen om besmetting te voorkomen. Maar wat er gebeurt als een renner dagen besmet blijkt te hebben rondgereden in het peloton, weet niemand. "Ik weet in ieder geval dat wij er alles aan doen om besmetting te voorkomen. Dat wij alle regels naleven en niets aan het toeval overlaten", aldus Zeeman.

Een voordeel: het in de winter bedachte Tourplan ging uit van een intensieve voorbereiding. Zeeman: "De Tourploeg moest een hecht geheel worden. Een hele uitdaging met, toen nog, drie kopmannen die voor elkaar door het vuur moeten gaan. Het groepsproces werd heel belangrijk en daar hebben we nu nog meer aan kunnen werken."

Twee favorieten

Het langverwachte duel tussen drie kopmannen van Jumbo-Visma en Ineos komt er in ieder geval niet. Het Nederlandse team verloor Kruijswijk, Ineos houdt Chris Froome en Geraint Thomas aan de kant. "Thomas hadden we verwacht. Van Froome was het de vraag hoe veel tijd hij nodig heeft na zijn zware val van vorig jaar." Ineos, met de laatste Tourwinnaar Egan Bernal, blijft desondanks de grote concurrent. "Nog steeds een supersterke ploeg, terwijl ik ook rekening houd met Pinot, Pogacar en Quintana."

Veel zal er door de anderen gekeken worden naar Jumbo-Visma, de ploeg die de afgelopen weken zo veel successen boekte en dus nog altijd twee kanshebbers voor de eindzege heeft. Zeeman: "We zijn niet van plan de koers te gaan dragen, ook al wordt dat ons misschien opgedrongen. We hebben twee favorieten en tal van manieren om de koers aan te pakken. Helaas zonder Steven. Dan hadden we nog meer opties gehad."

Meer uit Sport

Tesselaar hoort bij de 'big boys' na vierde plaats op tienkamp

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar trok na zijn vierde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham een duidelijke conclusie. "Het was mijn droom om een van de big boys te worden in de meerkamp en na vanavond durf ik te stellen dat ik een van de big boys ben", zei hij na afloop in het Alexander Stadium.

5 uur geleden
Vijfde plaats Emanuelson bij discuswerpen op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Discuswerpers Shaquille Emanuelson en Ruben Rolvink hebben zich niet in de strijd om de medailles kunnen mengen op de EK atletiek in Birmingham. De twee Nederlanders presteerden wel naar behoren in de finale. Emanuelson eindigde als vijfde met een afstand van 67,97 meter, Rolvink werd zevende met 65,45.

6 uur geleden
Tesselaar verliest op 1500 meter strijd om brons op tienkamp

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft net naast de bronzen medaille gegrepen op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper uit Heerhugowaard liep voor wat hij waard was op de afsluitende 1500 meter, maar hij maakte te weinig goed om de Noor Sander Skotheim van het brons af te houden. Tesselaar eindigde als vierde in een persoonlijk record van 8378 punten.

6 uur geleden
Steenbergen pakt met zilver op 200 vrij volgende EK-medaille

SAINT-DENIS (ANP) - Marrit Steenbergen heeft op de 200 meter vrije slag het zilver veroverd op de EK zwemmen. De 26-jarige Friezin pakte haar vierde medaille op dit toernooi in het Olympic Aquatic Centre van Parijs.

8 uur geleden
Corbeau zwemt naar EK-zilver op 200 meter schoolslag

SAINT-DENIS (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de EK zwemmen van Parijs zilver gewonnen op de 200 meter schoolslag. Met zijn 2.07,70 liet de 25-jarige Amerikaanse Nederlander opnieuw zien dat hij tot de wereldtop behoort. Corbeau won op de Olympische Spelen van 2024 en de WK van vorig jaar al brons op zijn favoriete nummer.

9 uur geleden
Zwemsters Steenbergen en Giele buiten podium op 50 rug EK

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemsters Marrit Steenbergen en Tessa Giele hebben geen EK-medaille weten te veroveren op de 50 meter rugslag. Steenbergen (26) zwom in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de vierde tijd (27,16), Giele de zesde (27,26). De 19-jarige Italiaanse Sara Curtis pakte het goud. Ze verbeterde haar wereldrecord dat ze woensdag zwom (26,56).

9 uur geleden
Tesselaar derde na acht onderdelen op tienkamp EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar bezet na acht onderdelen de derde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham en doet nog volop mee om de medailles. Hij is ook hard op weg naar een dik persoonlijk puntenrecord.

11 uur geleden