Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeman ziet Tourtroef Roglic weer op topniveau

Zeeman ziet Tourtroef Roglic weer op topniveau

TIGNES (ANP) - In het zoeken naar houvast na de wielerloze periode vanwege het coronavirus deed Merijn Zeeman een geruststellende constatering. "Er is een groep renners die er goed is uitgekomen, daar horen die van ons zeker bij", vertelt de sportief directeur van Jumbo-Visma vier dagen voor de start van de Tour de France. Het wegvallen van Steven Kruijswijk na een val in het Critérium du Dauphiné is verwerkt. "Heel jammer, maar we hebben nog twee kanshebbers."

Achter een van dat tweetal, de Sloveen Primoz Roglic, reed Zeeman dinsdag nog door de bergen rond Tignes. Het skioord in de Franse Alpen is al sinds begin juli de thuisbasis van de Tourploeg van het Nederlandse team. Tom Dumoulin, de andere kopman, was een dag eerder al vertrokken richting Nice. "Bij een hoogtestage heeft iedere renner zijn eigen plan. De ervaring met Primoz is dat hij het beste zo lang mogelijk op hoogte blijft."

Zeeman zag de Sloveen de afgelopen dagen sterker worden. Ook Roglic was anderhalve week geleden in de Dauphiné onderuit gegaan, waarna hij de volgende dag niet meer in koers terugkeerde. Maar in tegenstelling tot Kruijswijk, die onder meer een breukje in zijn schouder opliep, kon hij zich blijven voorbereiden op de Tour. "Het lichaam krijgt een klap bij zo'n val, dat heeft impact. We hebben er alles aan gedaan dat hij zo snel mogelijk herstelt. Hij is weer op topniveau."

Onzekerheid

De ontwikkelingen rond het coronavirus zorgen nog steeds voor onzekerheid. Nice, startplaats van de Tour, heeft het predicaat code oranje gekregen. Beter niet afreizen, luidt het advies dat niet geldt voor renners die al weken in een 'bubbel' doorbrengen om besmetting te voorkomen. Maar wat er gebeurt als een renner dagen besmet blijkt te hebben rondgereden in het peloton, weet niemand. "Ik weet in ieder geval dat wij er alles aan doen om besmetting te voorkomen. Dat wij alle regels naleven en niets aan het toeval overlaten", aldus Zeeman.

Een voordeel: het in de winter bedachte Tourplan ging uit van een intensieve voorbereiding. Zeeman: "De Tourploeg moest een hecht geheel worden. Een hele uitdaging met, toen nog, drie kopmannen die voor elkaar door het vuur moeten gaan. Het groepsproces werd heel belangrijk en daar hebben we nu nog meer aan kunnen werken."

Twee favorieten

Het langverwachte duel tussen drie kopmannen van Jumbo-Visma en Ineos komt er in ieder geval niet. Het Nederlandse team verloor Kruijswijk, Ineos houdt Chris Froome en Geraint Thomas aan de kant. "Thomas hadden we verwacht. Van Froome was het de vraag hoe veel tijd hij nodig heeft na zijn zware val van vorig jaar." Ineos, met de laatste Tourwinnaar Egan Bernal, blijft desondanks de grote concurrent. "Nog steeds een supersterke ploeg, terwijl ik ook rekening houd met Pinot, Pogacar en Quintana."

Veel zal er door de anderen gekeken worden naar Jumbo-Visma, de ploeg die de afgelopen weken zo veel successen boekte en dus nog altijd twee kanshebbers voor de eindzege heeft. Zeeman: "We zijn niet van plan de koers te gaan dragen, ook al wordt dat ons misschien opgedrongen. We hebben twee favorieten en tal van manieren om de koers aan te pakken. Helaas zonder Steven. Dan hadden we nog meer opties gehad."

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest in eerste ronde op WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.

13 minuten geleden
Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

14 uur geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

16 uur geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

18 uur geleden
FIA: Formule 1-auto's vielen stil door fout in software

SEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.

19 uur geleden
Verstappen voorbij Prost met Formule 1-zege in elfde jaar op rij

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.

20 uur geleden
Gersjes strandt in achtste finales op openingsdag WK judo

BAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.

20 uur geleden