Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeman van wielerploeg Visma - Lease a Bike naar voetbalclub AZ

Zeeman van wielerploeg Visma - Lease a Bike naar voetbalclub AZ

ALKMAAR (ANP) - Merijn Zeeman maakt de overstap van de wielrenners van Visma - Lease a Bike naar de voetballers van AZ. De geboren Alkmaarder wordt algemeen directeur van de Eredivisionist, zo bevestigt AZ. Zeeman (45) maakt eerst nog het seizoen af bij de wielerploeg waarvan hij sportief directeur is. Op 1 december treedt hij in dienst bij AZ.

Zeeman volgt Robert Eenhoorn op, die na tien jaar per 1 juli 2024 aftreedt. AZ heeft met hem afgesproken dat hij tot de komst van Zeeman voor drie dagen per week de organisatie blijft ondersteunen.

"Bij AZ ligt een sterk fundament", meldt Zeeman in een persbericht van AZ. "Jarenlang is zowel de sportieve als financiële en organisatorische basis zorgvuldig opgebouwd. Vanuit die sterke positie ga ik proberen mijn bijdrage te leveren om AZ de volgende stappen te helpen zetten. AZ staat bekend om de specifieke manier van werken, zowel op als buiten het veld. Deze cultuur, visie en werkwijze past mij goed."

Mensen van buiten

AZ werd eerder geleid door de uit het volleybal afkomstige Toon Gerbrands, terwijl Eenhoorn een verleden als honkballer en honkbalcoach heeft. "AZ heeft nooit geschroomd om mensen van buiten de voetballerij aan te trekken die een eigen, sterke visie hebben op het functioneren van een topsportorganisatie", legt rvc-voorzitter René Neelissen uit. "Merijn past daar perfect in. We verwachten dat hij zich moeiteloos de cultuur en manier van werken bij AZ eigen maakt. Hij staat bekend als een directeur die innovatief en buiten de gebaande paden durft te denken en daarnaar durft te handelen."

Ook directeur voetbalzaken Max Huiberts kijkt uit naar de komst van Zeeman: "Ook de voetbalkant gaat zijn voordeel doen met de jarenlange kennis en ervaring van Merijn in de topsport. We zijn dagelijks bezig om onze programma's te verrijken en Merijn heeft een interessante achtergrond om daarin ook zijn bijdrage te leveren."

Succesvolste teams

Zeeman belandde in 2009 in de wielersport als trainer en coach bij wielerploeg Skil-Shimano. Hij was enkele jaren eerder afgestudeerd aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. In 2013 stapte hij over naar Rabobank, de ploeg die onder de latere naam Jumbo-Visma uitgroeide tot een van de succesvolste teams in de wielersport. Zeeman had een vooraanstaande rol bij de Tourzeges van de Deen Jonas Vingegaard en eerdere successen van de Sloveen Primoz Roglic in onder meer de Ronde van Spanje.

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

6 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

9 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

10 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

10 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

14 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden