Zeeman van wielerploeg Visma - Lease a Bike naar voetbalclub AZ
ALKMAAR (ANP) - Merijn Zeeman maakt de overstap van de wielrenners van Visma - Lease a Bike naar de voetballers van AZ. De geboren Alkmaarder wordt algemeen directeur van de Eredivisionist, zo bevestigt AZ. Zeeman (45) maakt eerst nog het seizoen af bij de wielerploeg waarvan hij sportief directeur is. Op 1 december treedt hij in dienst bij AZ.
Zeeman volgt Robert Eenhoorn op, die na tien jaar per 1 juli 2024 aftreedt. AZ heeft met hem afgesproken dat hij tot de komst van Zeeman voor drie dagen per week de organisatie blijft ondersteunen.
"Bij AZ ligt een sterk fundament", meldt Zeeman in een persbericht van AZ. "Jarenlang is zowel de sportieve als financiële en organisatorische basis zorgvuldig opgebouwd. Vanuit die sterke positie ga ik proberen mijn bijdrage te leveren om AZ de volgende stappen te helpen zetten. AZ staat bekend om de specifieke manier van werken, zowel op als buiten het veld. Deze cultuur, visie en werkwijze past mij goed."
Mensen van buiten
AZ werd eerder geleid door de uit het volleybal afkomstige Toon Gerbrands, terwijl Eenhoorn een verleden als honkballer en honkbalcoach heeft. "AZ heeft nooit geschroomd om mensen van buiten de voetballerij aan te trekken die een eigen, sterke visie hebben op het functioneren van een topsportorganisatie", legt rvc-voorzitter René Neelissen uit. "Merijn past daar perfect in. We verwachten dat hij zich moeiteloos de cultuur en manier van werken bij AZ eigen maakt. Hij staat bekend als een directeur die innovatief en buiten de gebaande paden durft te denken en daarnaar durft te handelen."
Ook directeur voetbalzaken Max Huiberts kijkt uit naar de komst van Zeeman: "Ook de voetbalkant gaat zijn voordeel doen met de jarenlange kennis en ervaring van Merijn in de topsport. We zijn dagelijks bezig om onze programma's te verrijken en Merijn heeft een interessante achtergrond om daarin ook zijn bijdrage te leveren."
Succesvolste teams
Zeeman belandde in 2009 in de wielersport als trainer en coach bij wielerploeg Skil-Shimano. Hij was enkele jaren eerder afgestudeerd aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. In 2013 stapte hij over naar Rabobank, de ploeg die onder de latere naam Jumbo-Visma uitgroeide tot een van de succesvolste teams in de wielersport. Zeeman had een vooraanstaande rol bij de Tourzeges van de Deen Jonas Vingegaard en eerdere successen van de Sloveen Primoz Roglic in onder meer de Ronde van Spanje.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
27 minuten geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
21 uur geleden