Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeman van wielerploeg Visma - Lease a Bike naar voetbalclub AZ

Zeeman van wielerploeg Visma - Lease a Bike naar voetbalclub AZ

ALKMAAR (ANP) - Merijn Zeeman maakt de overstap van de wielrenners van Visma - Lease a Bike naar de voetballers van AZ. De geboren Alkmaarder wordt algemeen directeur van de Eredivisionist, zo bevestigt AZ. Zeeman (45) maakt eerst nog het seizoen af bij de wielerploeg waarvan hij sportief directeur is. Op 1 december treedt hij in dienst bij AZ.

Zeeman volgt Robert Eenhoorn op, die na tien jaar per 1 juli 2024 aftreedt. AZ heeft met hem afgesproken dat hij tot de komst van Zeeman voor drie dagen per week de organisatie blijft ondersteunen.

"Bij AZ ligt een sterk fundament", meldt Zeeman in een persbericht van AZ. "Jarenlang is zowel de sportieve als financiële en organisatorische basis zorgvuldig opgebouwd. Vanuit die sterke positie ga ik proberen mijn bijdrage te leveren om AZ de volgende stappen te helpen zetten. AZ staat bekend om de specifieke manier van werken, zowel op als buiten het veld. Deze cultuur, visie en werkwijze past mij goed."

Mensen van buiten

AZ werd eerder geleid door de uit het volleybal afkomstige Toon Gerbrands, terwijl Eenhoorn een verleden als honkballer en honkbalcoach heeft. "AZ heeft nooit geschroomd om mensen van buiten de voetballerij aan te trekken die een eigen, sterke visie hebben op het functioneren van een topsportorganisatie", legt rvc-voorzitter René Neelissen uit. "Merijn past daar perfect in. We verwachten dat hij zich moeiteloos de cultuur en manier van werken bij AZ eigen maakt. Hij staat bekend als een directeur die innovatief en buiten de gebaande paden durft te denken en daarnaar durft te handelen."

Ook directeur voetbalzaken Max Huiberts kijkt uit naar de komst van Zeeman: "Ook de voetbalkant gaat zijn voordeel doen met de jarenlange kennis en ervaring van Merijn in de topsport. We zijn dagelijks bezig om onze programma's te verrijken en Merijn heeft een interessante achtergrond om daarin ook zijn bijdrage te leveren."

Succesvolste teams

Zeeman belandde in 2009 in de wielersport als trainer en coach bij wielerploeg Skil-Shimano. Hij was enkele jaren eerder afgestudeerd aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. In 2013 stapte hij over naar Rabobank, de ploeg die onder de latere naam Jumbo-Visma uitgroeide tot een van de succesvolste teams in de wielersport. Zeeman had een vooraanstaande rol bij de Tourzeges van de Deen Jonas Vingegaard en eerdere successen van de Sloveen Primoz Roglic in onder meer de Ronde van Spanje.

Meer uit Voetbal

Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

3 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

3 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

3 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

3 uur geleden
Spits Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.

4 uur geleden
AZ snapt kritiek op samenwerking met zaakwaarnemer Mendes niet

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."

6 uur geleden
Ajax heeft opnieuw geen verdedigende middenvelder gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.

6 uur geleden