Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeman roemt de veerkracht van wielerploeg Jumbo Visma

Zeeman roemt de veerkracht van wielerploeg Jumbo Visma

PARIJS (ANP) - Sportief directeur Merijn Zeeman roemde na afloop van de Tour de France de veerkracht van de renners van Jumbo-Visma. De ploeg kende in het begin van de Tour veel tegenslag, maar mede door de twee zeges van de Belg Wout van Aert in het slotweekend werd het toch nog een succes.

"Ik ben ontzettend trots op dit hele team, zowel renners als staf. Zij zijn erin geslaagd de spirit en de focus te behouden en nieuwe doelen te stellen. Daar zijn we met z’n allen in gaan geloven en vol voor gegaan. Die veerkracht is een groot goed en in topsport cruciaal om succesvol te zijn. Dat hebben wij met elkaar gedaan en dat vervult ons met blijdschap en trots", zegt Zeeman. "Na die tegenslagen zijn we blijven denken in oplossingen en niet in problemen."

De ploeg verloor door een val in de eerste etappe al na een aantal dagen kopman Primoz Roglic. Ook Tony Martin en Robert Gesink moesten al snel de Tour verlaten en Steven Kruijswijk stapte in de derde week ziek af. Ondanks dat Jumbo-Visma verder moest met een kleine ploeg eindigde de Deen Jonas Vingegaard als tweede in het eindklassement en haalde Van Aert de overwinning in de rit met de Mont Ventoux, won hij zaterdag de tijdrit en sprintte hij naar de winst op Champs-Élysées.

Succesvol

"We zijn erin blijven geloven dat we succesvol konden zijn", verklaart Zeeman. "We zijn op een goede manier met de tegenslagen omgegaan. We hebben betreurd dat vier jongens van ons de Tour moesten verlaten en daar hebben we ook bij stilgestaan, maar vervolgens keken we ook naar de dag van morgen."

Zeeman keek na afloop van Tour ook vooruit. "We hebben de top van het heden, maar ook van de toekomst in ons team. Dat geeft ons het geloof en besef dat we ook de komende jaren bij de besten van de wereld zullen horen. Daarbij hebben wij de verplichting om net zo gepassioneerd te blijven werken en er net zoveel energie in te stoppen als we nu doen. Deze resultaten komen niet uit de lucht vallen en zijn het gevolg van het harde werk van heel veel mensen binnen ons team die allemaal met de neus dezelfde kant op staan."

Meer uit Sport

Alpine wil F1-coureur Schumacher in WEC-stoeltje

SUZUKA (ANP) - Alpine bevestigt dat het in gesprek is met coureur Mick Schumacher. De reservecoureur van het Formule 1-team van Mercedes komt in aanmerking voor een stoeltje in het World Endurance Championship (WEC) volgend jaar, waar ook de 24 Uur van Le Mans onderdeel van is. Die rol zou hij willen combineren met zijn positie als reserve bij Mercedes.

3 uur geleden
Wielrenner Bol vervangt Van den Berg bij wegwedstrijd op EK

ASSEN (ANP) - Wielrenner Cees Bol is zondag de vervanger van Marijn van den Berg bij de wegwedstrijd op de EK in Drenthe. In eerste instantie zou Ide Schelling de plek van Van den Berg overnemen, maar ook hij blijkt niet startklaar te zijn.

4 uur geleden
Verstappen ook de snelste in tweede training voor de GP in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de orde hersteld bij de eerste twee trainingen voor de Grote Prijs van Japan. De Nederlandse autocoureur van Red Bull was de snelste in de tweede sessie nadat hij ook in de eerste training de beste tijd had neergezet. Verstappen ging op het circuit van Suzuka rond in een tijd van 1.30,688. Hij bleef hiermee de Monegask Charles Leclerc in zijn Ferrari (1.31,008) en Lando Norris van McLaren (1.31,152) voor. Verstappens teamgenoot Sergio Perez zette met 1.31,710 de negende tijd neer.

5 uur geleden
Verstappen begint GP van Japan met beste tijd in eerste training

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste training voor de Grote Prijs van Japan de beste tijd gereden. De Nederlandse autocoureur van Red Bull ging rond in tijd van 1.31,647. De Spanjaard Carlos Sainz van Ferrari, vorige week winnaar in Singapore, zette met 1.32,273 de tweede tijd neer, voor de Brit Lando Norris van McLaren (1.32,392). Verstappens teamgenoot Sergio Pérez kwam tot de elfde tijd.

8 uur geleden
Nederland mist podium bij gemengde ploegentijdrit op EK wielrennen

EMMEN (ANP) - De Nederlandse wielrenners zijn er net niet in geslaagd een medaille te veroveren op de gemengde ploegentijdrit bij de EK wielrennen in Drenthe. Daan Hoole, Sjoerd Bax, Jos van Emden, Riejanne Markus, Loes Adegeest en Shirin van Anrooij kwamen in de strijd om het brons net tekort tegenover Duitsland, dat anderhalve seconde sneller was over 38,6 kilometer.

22 uur geleden
Belg Biermans sprint naar ritzege Ronde van Luxemburg

MAMER (ANP) - De Belg Jenthe Biermans heeft de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het was een rit van Mondorf-les-Bains naar Mamer die eindigde in een massasprint. De 27-jarige renner van Arkéa-Samsic hield de Deen Søren Kragh Andersen en de Nederlander Tim van Dijke (Jumbo-Visma) achter zich.

22 uur geleden
Turnster Wevers op WK alleen op balk

ROTTERDAM (ANP) - Sanne Wevers zal over anderhalve week op de wereldkampioenschappen turnen in Antwerpen alleen uitkomen op het toestel balk. Dat heeft bondscoach Jeroen Jacobs besloten, zo vertelde hij donderdag in Rotterdam bij het begin van een driedaagse stage van de ploeg.

1 dag geleden