Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeman roemt de veerkracht van wielerploeg Jumbo Visma

Zeeman roemt de veerkracht van wielerploeg Jumbo Visma

PARIJS (ANP) - Sportief directeur Merijn Zeeman roemde na afloop van de Tour de France de veerkracht van de renners van Jumbo-Visma. De ploeg kende in het begin van de Tour veel tegenslag, maar mede door de twee zeges van de Belg Wout van Aert in het slotweekend werd het toch nog een succes.

"Ik ben ontzettend trots op dit hele team, zowel renners als staf. Zij zijn erin geslaagd de spirit en de focus te behouden en nieuwe doelen te stellen. Daar zijn we met z’n allen in gaan geloven en vol voor gegaan. Die veerkracht is een groot goed en in topsport cruciaal om succesvol te zijn. Dat hebben wij met elkaar gedaan en dat vervult ons met blijdschap en trots", zegt Zeeman. "Na die tegenslagen zijn we blijven denken in oplossingen en niet in problemen."

De ploeg verloor door een val in de eerste etappe al na een aantal dagen kopman Primoz Roglic. Ook Tony Martin en Robert Gesink moesten al snel de Tour verlaten en Steven Kruijswijk stapte in de derde week ziek af. Ondanks dat Jumbo-Visma verder moest met een kleine ploeg eindigde de Deen Jonas Vingegaard als tweede in het eindklassement en haalde Van Aert de overwinning in de rit met de Mont Ventoux, won hij zaterdag de tijdrit en sprintte hij naar de winst op Champs-Élysées.

Succesvol

"We zijn erin blijven geloven dat we succesvol konden zijn", verklaart Zeeman. "We zijn op een goede manier met de tegenslagen omgegaan. We hebben betreurd dat vier jongens van ons de Tour moesten verlaten en daar hebben we ook bij stilgestaan, maar vervolgens keken we ook naar de dag van morgen."

Zeeman keek na afloop van Tour ook vooruit. "We hebben de top van het heden, maar ook van de toekomst in ons team. Dat geeft ons het geloof en besef dat we ook de komende jaren bij de besten van de wereld zullen horen. Daarbij hebben wij de verplichting om net zo gepassioneerd te blijven werken en er net zoveel energie in te stoppen als we nu doen. Deze resultaten komen niet uit de lucht vallen en zijn het gevolg van het harde werk van heel veel mensen binnen ons team die allemaal met de neus dezelfde kant op staan."

Meer uit Sport

Tennisser Shelton strandt in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Ben Shelton is uitgeschakeld in de tweede ronde van Roland Garros. De als vierde geplaatste Amerikaan verloor in drie sets van de Belg Raphaël Collignon: 6-4 7-5 6-4.

25 minuten geleden
Sabalenka naar derde ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.

2 uur geleden
Sinner na uitschakeling op Roland Garros: liep tegen een muur aan

PARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.

4 uur geleden
Fransman Magnier sprint naar derde etappezege in Giro d'Italia

PIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.

4 uur geleden
Wereldkampioen Márquez lijkt op weg naar rentree bij GP Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.

5 uur geleden
Sinner strandt met fysiek ongemak in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.

6 uur geleden
De Jong speelt vrijdag derde partij op baan 14 op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.

8 uur geleden