Zeeman opgelucht: voorsprong moet genoeg zijn voor Vingegaard
COURCHEVEL (ANP) - Sportief directeur Merijn Zeeman van Jumbo-Visma beseft dat de eindzege in de Tour de France voor zijn kopman Jonas Vingegaard zo goed als zeker binnen is. "We moeten nog wel naar Parijs, maar deze voorsprong moet genoeg zijn", zei hij bij de NOS na de zeventiende etappe, waarin de Deen op de zware beklimming van de Col de la Loze vele minuten won op zijn Sloveense rivaal Tadej Pogacar.
"We konden wel zien dat Pogacar niet zo fris meer oogde, al kon dat nog toneelspel zijn, want hij werd dinsdag gewoon heel goed tweede in de tijdrit. Feit is dat Jonas hem heeft gekraakt en de Tour normaal gesproken heeft beslist", zei Zeeman, die gek genoeg een dubbel gevoel overhield aan de uitslag. "Het is sneu voor hem dat hij zo breekt en ik vind het niet chique om nu te gaan juichen, want wij hebben superveel respect voor Tadej als wielrenner."
Maar de vreugde overheerste. "Het is logisch dat we ongelooflijk blij zijn dat we er zo goed voor staan. We hebben er als ploeg heel veel energie in gestopt en er staat zo veel spanning op zo'n Tour, dat ik vooral ook heel opgelucht ben", aldus Zeeman.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
18 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden