Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
De omzet kwam in 2025 uit op 984 miljoen euro, tegenover 969 miljoen euro in 2024. Het aantal verkochte artikelen daalde tegelijkertijd van 270 miljoen naar 264 miljoen. Over de winst doet het bedrijf geen uitspraak.
De van oorsprong Nederlandse kledingwinkel heeft vestigingen in acht landen. Naast de Benelux is het bedrijf ook actief in Spanje, Duitsland, Frankrijk, Portugal en Oostenrijk. In totaal had Zeeman eind vorig jaar 1388 filialen, vijf minder dan een jaar eerder. In het afgelopen jaar heeft de discounter naar eigen zeggen geïnvesteerd in de versterking van het merk buiten de Benelux.
In maart maakte Zeeman bekend dat topman Erik-Jan Mares na negen jaar vertrekt. Hij wordt deze zomer opgevolgd door Boudewijn van Nieuwenhuijzen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
13 uur geleden