Zeeland wil snel overleg met Rijk over tandartsentekort
MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil snel met het Rijk in gesprek over het groeiende tandartsentekort in de regio. Gedeputeerde Harry van der Maas zei vrijdag in een commissievergadering dat het probleem al meerdere keren schriftelijk is aangekaart bij de verantwoordelijke ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Robbert Dijkgraaf (Onderwijs), maar dat daarop tot dusver geen reactie is gekomen.
"Dat vind ik ongepast. We willen toch snel met minimaal een van de twee bewindslieden in gesprek over de problematiek", zegt Van der Maas.
Hij wijst erop dat er in Noord-Holland één tandarts per 1100 inwoners is. In Zeeland is er één tandarts voor 2500 inwoners. Eerder zetten Gedeputeerde Staten in een brief aan Kuipers uiteen dat het tandartsentekort in Zeeland verder zal oplopen, omdat het Zeeuwse tandartsenbestand relatief vergrijsd is. 47 procent van de Zeeuwse tandartsen is ouder dan 50 jaar. Landelijk geldt dat voor 38 procent van de artsen.
Opleidingen tandheelkunde
Van der Maas zei in de vergadering dat hij achter het voorstel staat van het Capaciteitsorgaan, dat de zorg en de overheid adviseert over het aantal zorgmedewerkers dat nodig is, om de instroom van de opleidingen tandheelkunde te verhogen van 240 naar 375 plaatsen. Hij voegt eraan toe dat dit voor Zeeland niet voldoende is omdat de huidige opleidingen in Groningen, Nijmegen en Amsterdam zijn.
De gedeputeerde wil dat er ook een opleiding in Rotterdam komt, ook een wens van het Erasmus MC. "Studenten vestigen zich vaak in de regio waar ze zijn opgeleid. Dus als er een opleiding in Rotterdam komt, zullen waarschijnlijk meer afgestudeerde tandartsen zich in het zuidwesten van het land vestigen."
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.
2 dagen geledenBUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.
2 dagen geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
2 dagen geleden