Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeland wil minimaal 50 miljoen euro als compensatie

Zeeland wil minimaal 50 miljoen euro als compensatie

MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil minimaal 50 miljoen euro van de kabinet als compensatie omdat de marinierskazerne niet in Vlissingen komt. Dat bevestigt een woordvoerder van het college van Gedeputeerde Staten in Zeeland na een bericht hierover in het AD.

In een brief van het dagelijks provinciebestuur aan de Provinciale Staten van Zeeland wordt gesteld dat er volgens voorlopige schattingen ruim 20 miljoen euro directe kosten zijn gemaakt en er ongeveer 30 miljoen euro aan gederfde inkomsten zijn, zoals onroerendezaakbelasting. De brief is een voorzet voor de vergadering van Provinciale Staten Zeeland die woensdagavond plaatsvindt.

Daarnaast komen er nog besprekingen over het vaststellen van de compensatie voor het niet komen van de mariniers en de daardoor geleden imagoschade. Deze besprekingen worden begeleid door een bestuurlijke kerngroep waarin de Provincie, gemeente Vlissingen en ook het waterschap zitting hebben.

Meer uit Politiek

Kabinet komt met voorwaarden voor gezamenlijke vuurwerkshows

DEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.

23 minuten geleden
Kabinet wil naamswijziging goedkoper maken, ook zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.

52 minuten geleden
Kamer wil deel bezuiniging ontwikkelingshulp ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.

18 uur geleden
Jetten wenst betrokkenen explosie Utrecht sterkte toe

DEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.

20 uur geleden
Formerende partijen aan de slag met suggesties oppositie

DEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.

20 uur geleden
Van Weel: oefening Groenland is geen waarschuwing aan adres VS

ATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.

22 uur geleden
Kabinet overweegt verbod op AI-tools die naaktbeelden genereren

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.

1 dag geleden