Zeeland wil minimaal 50 miljoen euro als compensatie
MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil minimaal 50 miljoen euro van de kabinet als compensatie omdat de marinierskazerne niet in Vlissingen komt. Dat bevestigt een woordvoerder van het college van Gedeputeerde Staten in Zeeland na een bericht hierover in het AD.
In een brief van het dagelijks provinciebestuur aan de Provinciale Staten van Zeeland wordt gesteld dat er volgens voorlopige schattingen ruim 20 miljoen euro directe kosten zijn gemaakt en er ongeveer 30 miljoen euro aan gederfde inkomsten zijn, zoals onroerendezaakbelasting. De brief is een voorzet voor de vergadering van Provinciale Staten Zeeland die woensdagavond plaatsvindt.
Daarnaast komen er nog besprekingen over het vaststellen van de compensatie voor het niet komen van de mariniers en de daardoor geleden imagoschade. Deze besprekingen worden begeleid door een bestuurlijke kerngroep waarin de Provincie, gemeente Vlissingen en ook het waterschap zitting hebben.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Burgemeesters maken zich grote zorgen over verharding en verruwing. Die zien ze in de politiek, in de samenleving en in de wereld. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, over precies een maand, waarschuwen ze daarvoor in hun toespraken.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt nog deze week een nieuwe kandidaat te vinden om staatssecretaris van Financiën te worden in zijn kabinet. Dat heeft de formateur en aanstaande premier gezegd na afloop van een reeks gesprekken met kandidaat-bewindslieden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel heeft per direct haar ontslag ingediend als Tweede Kamerlid namens D66, nadat naar buiten was gekomen dat ze onjuiste informatie in haar cv had gezet. Dat schrijft Van Berkel op X. Maandag zag ze al af van haar beoogde functie als staatssecretaris van Financiën.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders gaan veel meer militaire oefeningen in het straatbeeld zien, verwacht Derk Boswijk. De CDA'er treedt volgende week aan als staatssecretaris van Defensie en kwam dinsdag langs om te praten met beoogd premier Rob Jetten (D66). "Wij gaan in Nederland veel meer merken dat er een krijgsmacht is om ons veilig te houden."
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pieter Heerma wil als minister van Binnenlandse Zaken zorgen voor vitale regio's in Nederland. Ook wil de CDA'er zorgen dat de band met medeoverheden zoals gemeenten, provincies en waterschappen beter wordt. Hij noemt het rapport Elke Regio Telt uit 2023 een belangrijk document voor zijn nieuwe baan.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanstaand minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat gaat "met veel motivatie" aan de slag met de strengere regels voor fatbikes die in het coalitieakkoord zijn afgesproken. De VVD'er maakte zich als wethouder in Rotterdam al "ernstig zorgen" over de gevolgen van de opkomst van de fatbike voor de verkeersveiligheid, zei hij na een gesprek met D66-leider en beoogd premier Rob Jetten.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66'er Nathalie van Berkel trekt zich terug als kandidaat-staatssecretaris van Financiën, nadat meerdere media berichtten over onjuistheden in haar cv, meldt beoogd premier Rob Jetten.
1 dag geleden