Zeeland wil miljoenenproject voor zoetwatervoorziening oppakken
MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil in samenwerking met onder meer waterschap Scheldestromen en de gemeente Reimerswaal een project oppakken voor het verbeteren van de zoetwatervoorziening op Zuid-Beveland. Maatregelen om via het watersysteem fors meer zoetwater via het Volkerak-Zoommeer in te laten kosten ongeveer 40 miljoen euro.
Gedeputeerde Staten stellen voor om voor het project dat enige tijd stillag een plan te maken, onderzoek te doen naar het draagvlak voor de maatregelen en te bekijken welke mogelijkheden er zijn voor (co)financiering.
Bij Rilland kan via het Volkerak-Zoommeer zoetwater worden ingelaten dat verder verspreid wordt voor gebruik in de landbouw en fruitteelt. Tot nu toe profiteren alleen gebruikers van de Reigersbergsche polder en de Eerste Bathpolder van deze voorziening.
Plannen uitbreiding
Al langere tijd zijn er plannen om het gebied dat zoetwater uit Volkerak-Zoommeer ontvangt fors uit te breiden. Gedeputeerde Staten schrijven dat het de bedoeling is uit te breiden naar een agrarisch oppervlak van 4500 hectare, dat is vijf keer zoveel als de huidige 900 hectare. De maatregelen zijn goed voor zowel landbouw als natuur en hebben ook een positief effect op de waterkwaliteit, aldus GS. "Er zijn minder meststoffen en gewasbeschermingsmiddelen nodig wanneer de groeiomstandigheden van de plant optimaal zijn."
Voor de financiering van het project had de provincie Zeeland gehoopt op een bijdrage uit het Nationaal Programma Landelijk Gebied dat landbouwminister Femke Wiersma inmiddels heeft geschrapt, maar de aangevraagde subsidie is niet toegekend. Volgens gedeputeerde Arno Vael (landbouw) zijn nu voor de financiering verschillende mogelijkheden denkbaar, zoals het dividend dat de provincie ontvangt uit aandelen in de Zeeuwse Energie Houdstermaatschappij (ZEH). Ook zou Wind in de Zeilen mogelijk kunnen worden aangesproken. Dat is het pakket van ruim 650 miljoen euro waarmee Zeeland wordt gecompenseerd voor het afblazen van de komst van de marinierskazerne naar Vlissingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
8 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
9 uur geleden