Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeland haalt opvangplekken ruimschoots

Zeeland haalt opvangplekken ruimschoots

HILVERSUM (ANP) - De provincie Zeeland haalt de 2109 opvangplekken die het volgens de spreidingswet voor asielzoekers moet regelen ruimschoots. Dat zei waarnemend commissaris van de Koning Hugo de Jonge vrijdagmorgen in het programma Goedemorgen Nederland. De Jonge zei dat de provincie met de Zeeuwse gemeenten ongeveer 2400 opvangplekken heeft geregeld.

De spreidingswet is bedoeld om asielzoekers evenredig te verdelen over het land, maar minister Marjolein Faber (Asiel) heeft aangekondigd dat ze de spreidingswet zo snel mogelijk wil intrekken.

De Jonge vindt dat de spreidingswet echt heeft geholpen bij het realiseren van de opvangplaatsen. "Voor de spreidingswet was de opvang echt onder de 2100 plaatsen. Het mooie is ook dat alle gemeenten hun eerlijke aandeel nemen." Hij vindt het onverstandig dat het kabinet de wet zo snel mogelijk wil intrekken. "Stevig asielbeleid is nodig. Maar de spreidingswet is geen onderdeel van asielbeleid. Dat is gewoon eerlijk delen van de opvang. Dat intrekken is een recept voor chaos."

Meer uit Binnenland

Appartementen ontruimd in Eindhoven na vondst explosief materiaal

EINDHOVEN (ANP) - Aan de Brahmslaan in Eindhoven zijn dinsdagavond acht woningen ontruimd nadat er explosief materiaal was gevonden in een kelderbox. Dat meldt de politie. Ook zijn een aantal straten in de buurt afgezet.

3 uur geleden
Ook senaat stemt in met wet die flexwerkers meer zekerheid geeft

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft zoals verwacht ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. Een ruime meerderheid in de senaat stemde in, waardoor de wet in 2028 kan ingaan. Tijdelijke contracten zijn dan in principe alleen nog toegestaan voor flexibel werk. Het nulurencontract verdwijnt.

7 uur geleden
Sjoerdsma wilde in China een einde maken aan de ruzies

BEIJING (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) wilde in Beijing "een punt zetten achter de afgelopen periode van onenigheid" met China. Dat ging onder meer over Nexperia en ASML. Volgens hem leefde dat gevoel ook bij zijn Chinese ambtgenoot Wang Wentao, zei hij terugkijkend op de ambassade.

7 uur geleden
Mbo-geld anders verdeeld om krimp studentenaantallen op te vangen

DEN HAAG (ANP) - In verschillende regio's als Zeeland en Limburg daalt het aantal mbo-studenten en om het onderwijs overal goed te houden grijpt het kabinet in. Mbo's waar door veranderingen in de bevolking steeds minder nieuwe studenten zich aanmelden, gaan meer geld krijgen ten koste van andere mbo's. Dat meldt onderwijsminister Rianne Letschert in een brief aan de Tweede Kamer. De andere verdeling van het geld gaat in 2029 in.

7 uur geleden
Verdachte voorbereiding explosie synagoge Heemstede: onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De 18-jarige Juninhio P., die wordt verdacht van betrokkenheid bij de voorbereiding tot het plegen van een aanslag in Heemstede op 20 maart, zegt door een ander onder druk te zijn gezet. Hij heeft volgens het Openbaar Ministerie twee medeverdachten aangestuurd om een vuurwerkbom af te laten gaan bij de joodse synagoge.

8 uur geleden
Gemeenten na uitnodiging minister: we werken aan opvangplekken

DEN HAAG (ANP) - Verschillende gemeenten die zich op het ministerie van Asiel en Migratie moeten melden omdat zij niet voldoen aan de spreidingswet, zeggen hard te werken aan het realiseren van opvangplekken voor asielzoekers. Procedures en beschikbare geschikte locaties zorgen volgens onder meer Aalten, Gemert-Bakel en Sluis voor vertraging.

9 uur geleden
Celstraf voor rellen en omgooien brandende container bij D66-pand

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft weer drie verdachten veroordeeld voor hun deelname aan de grootschalige rellen in Den Haag, die vorig jaar september uitbraken rond een demonstratie tegen asiel en migratie. De hoogste straf, vier maanden cel, is voor een 35-jarige man die onder meer een brandende container omgooide bij het kantoor van D66.

9 uur geleden