Zeeland haalt opvangplekken ruimschoots
HILVERSUM (ANP) - De provincie Zeeland haalt de 2109 opvangplekken die het volgens de spreidingswet voor asielzoekers moet regelen ruimschoots. Dat zei waarnemend commissaris van de Koning Hugo de Jonge vrijdagmorgen in het programma Goedemorgen Nederland. De Jonge zei dat de provincie met de Zeeuwse gemeenten ongeveer 2400 opvangplekken heeft geregeld.
De spreidingswet is bedoeld om asielzoekers evenredig te verdelen over het land, maar minister Marjolein Faber (Asiel) heeft aangekondigd dat ze de spreidingswet zo snel mogelijk wil intrekken.
De Jonge vindt dat de spreidingswet echt heeft geholpen bij het realiseren van de opvangplaatsen. "Voor de spreidingswet was de opvang echt onder de 2100 plaatsen. Het mooie is ook dat alle gemeenten hun eerlijke aandeel nemen." Hij vindt het onverstandig dat het kabinet de wet zo snel mogelijk wil intrekken. "Stevig asielbeleid is nodig. Maar de spreidingswet is geen onderdeel van asielbeleid. Dat is gewoon eerlijk delen van de opvang. Dat intrekken is een recept voor chaos."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een wet die het mogelijk zou maken om jongeren in de gesloten jeugdhulp 's nachts in hun eigen kamer op te sluiten, komt er toch niet. Minister Mirjam Sterk (Jeugd) schrapt het plan dat haar voorganger in gang zette na "intensieve gesprekken" met zorgmedewerkers, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In januari wil het kabinet excuses maken aan de kinderen uit gezinnen die zijn getroffen door de toeslagenaffaire en uit huis zijn geplaatst. Dat schrijven staatssecretarissen Claudia van Bruggen (Justitie, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos) en minister Mirjam Sterk (CDA) van Jeugd in een Kamerbrief.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Duikers die op zoek waren naar het wapen dat werd gebruikt bij de dodelijke schietpartij vrijdag in Amsterdam-Noord hebben een vuurwapen gevonden. Bronnen binnen de politie meldden eerder dat de verdachte zijn wapen in het IJ had gegooid. Politie Amsterdam gaat ervan uit dat er geen verdere verdachten zijn.
49 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil "duidelijke afspraken" maken over de verduurzaming van Tata Steel, maar daarvoor is meer tijd nodig. De provincie, het Rijk en het staalbedrijf hadden afgesproken om dit voor 30 september 2026 te doen. Die deadline wordt echter een halfjaar opgeschoven, naar 1 maart 2027.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die vrijdag werd doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord is een medewerker van Justitieel Complex Zaanstad. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Bronnen binnen de politie melden dat het gaat om een voormalig leidinggevende van de gevangenis, die daar nu nog werkzaam is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De persoon die vrijdagmiddag op een terras op de NDSM-Kade in Amsterdam-Noord werd neergeschoten, is overleden. Dat meldt de politie. Een verdachte zit vast.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De spoorblokkade door klimaatactivisten van Extinction Rebellion bij Utrecht Centraal raakte ongeveer 49.000 reizigers, meldt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur) op basis van een inschatting door de NS. De directe kosten bedragen zeker 100.000 euro. Het gaat daarbij om schade voor ProRail, kosten voor extra beveiliging en inkomsten die de NS misliep.
3 uur geleden