Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeland haalt opvangplekken ruimschoots

Zeeland haalt opvangplekken ruimschoots

HILVERSUM (ANP) - De provincie Zeeland haalt de 2109 opvangplekken die het volgens de spreidingswet voor asielzoekers moet regelen ruimschoots. Dat zei waarnemend commissaris van de Koning Hugo de Jonge vrijdagmorgen in het programma Goedemorgen Nederland. De Jonge zei dat de provincie met de Zeeuwse gemeenten ongeveer 2400 opvangplekken heeft geregeld.

De spreidingswet is bedoeld om asielzoekers evenredig te verdelen over het land, maar minister Marjolein Faber (Asiel) heeft aangekondigd dat ze de spreidingswet zo snel mogelijk wil intrekken.

De Jonge vindt dat de spreidingswet echt heeft geholpen bij het realiseren van de opvangplaatsen. "Voor de spreidingswet was de opvang echt onder de 2100 plaatsen. Het mooie is ook dat alle gemeenten hun eerlijke aandeel nemen." Hij vindt het onverstandig dat het kabinet de wet zo snel mogelijk wil intrekken. "Stevig asielbeleid is nodig. Maar de spreidingswet is geen onderdeel van asielbeleid. Dat is gewoon eerlijk delen van de opvang. Dat intrekken is een recept voor chaos."

Meer uit Binnenland

Nieuwe PvdD-leider Teunissen wil opkomen voor dieren én mensen

DEN BOSCH (ANP) - Christine Teunissen zal opkomen voor dieren én mensen, beloofde ze op haar eerste congres als leider van Partij voor de Dieren. "We zijn bij de dieren begonnen. En vanuit de belangen van de dieren volgen de belangen van de natuur, ecosystemen en mensen die in de verdrukking komen", zo sprak de politica haar partijgenoten zaterdagmiddag toe in de Brabanthallen in Den Bosch.

23 minuten geleden
Minder water uit kraan bij Hoogeveen door stormschade

HOOGEVEEN (ANP) - Inwoners van Hoogeveen en omstreken krijgen zaterdag minder water uit de kraan. Door de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok, is een transportleiding beschadigd geraakt. Drinkwaterbedrijf WMD zegt dat het daardoor de helft van de gebruikelijke hoeveelheid grondwater krijgt.

1 uur geleden
Oud-partijvoorzitter en medeoprichter SP Hans van Hooft overleden

DEN HAAG (ANP) - De medeoprichter en oud-partijvoorzitter van de SP Hans van Hooft is overleden, meldt de partij op haar website. De partij roemt zijn betrokkenheid bij de SP en hoe hij als politicus dichtbij de mensen stond. "Hans wist dat praten over verandering slechts helpt als dat in actie wordt omgezet", schrijft de partij over zijn jaren als wethouder in Nijmegen.

1 uur geleden
Vrouw omgekomen in Drenthe door boom op auto tijdens storm

COEVORDEN (ANP) - In Drenthe is een vrouw om het leven gekomen tijdens de storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag over Nederland trok. Een boom viel bovenop de auto waar ze in zat. Ze stierf ter plekke.

4 uur geleden
Veiligheidsregio's druk met stormschade, situatie beheersbaar

DEN HAAG (ANP) - Verschillende veiligheidsregio's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag druk geweest met stormschade. "Op de meldkamer was het druk, maar de situatie bleef beheersbaar", aldus de veiligheidsregio Utrecht in een nachtelijke update. Het ging onder andere om omgevallen bomen, losgeraakte dakdelen en afgewaaide takken.

7 uur geleden
Veel stormmeldingen in midden van Nederland, NL-Alert verstuurd

DEN HAAG (ANP) - De meldkamers in Flevoland, Gooi en Vechtstreek en Utrecht krijgen vrijdagavond heel veel meldingen van stormschade binnen. Dat laten de veiligheidsregio's weten.

12 uur geleden
KNMI waarschuwt groot deel van het land voor onweersbuien

UTRECHT (ANP) - Het KNMI heeft vrijdagavond voor een groot deel van Nederland code oranje afgegeven vanwege het onweer dat over het land trekt. Alleen in de drie zuidelijke provincies is de waarschuwing niet van kracht, maar geldt code geel.

16 uur geleden