Zeeland geeft faunabeheer meer ruimte voor ganzenjacht
MIDDELBURG (ANP) - Faunabeheer Zeeland (FBE) krijgt meer mogelijkheden om grauwe ganzen en brandganzen te doden. Gedeputeerde Staten hebben besloten daarvoor een vergunning te verlenen, omdat de afgelopen jaren door de toename van het aantal grauwe ganzen en brandganzen ook de schade aan landbouwgewassen is toegenomen.
Om de jacht op ganzen efficiënter en effectiever maken willen GS de jagers van de FBE de mogelijkheden geven om ook een uur voor zonsopkomst en een uur na zonsondergang ganzen te schieten. Het schieten van ganzen is dan het meest effectief, aldus gedeputeerde Wilfried Nielen (natuur).
Verder wil de provincie het gebruik van lokvoedsel en elektronisch versterkte lokmiddelen toestaan. Om aangeschoten ganzen op een veilige manier en snel te kunnen doden, willen GS ook toestemming geven voor het gebruik van slag-, snij- of steekwapens.
De FBE had de vergunning voor meer ruimte bij de jacht op de grauwe gans aangevraagd voor de hele provincie Zeeland. Voor het beheer van de brandgans gaat het om het beheer in een aantal gebieden, waaronder Tholen, Schouwen en de gemeente Reimerswaal.
In 2017 zijn er in Zeeland ongeveer 7000 grauwe ganzen en 1000 brandganzen geteld. In 2023 waren dat ruim 16.000 grauwe ganzen en 12.000 brandganzen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
53 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
18 uur geleden