Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeland gaat geleidelijk meer toeristen toelaten

Zeeland gaat geleidelijk meer toeristen toelaten

MIDDELBURG (ANP) - Veiligheidsregio Zeeland wil geleidelijk met "verantwoorde stappen" meer toeristen in de provincie toelaten. De Veiligheidsregio heeft daarvoor een stappenplan vastgesteld na overleg met de Zeeuwse burgemeesters, de GGD en de toerismesector.

Sinds 1 mei is een beperkte bezetting van de slaapplaatsen weer mogelijk. Op 15 mei mag 50 procent van het aantal toeristische slaapplaatsen bij de particuliere verhuur, hotels, pensions en bed & breakfasts verhuurd worden.

Op 29 mei volgt een verdere versoepeling. Het aantal slaapplaatsen kan als de situatie niet verslechtert opgevoerd worden tot 75 procent. De Veiligheidsregio tekent daarbij aan dat bezoekers en inwoners de RIVM-maatregelen moeten blijven opvolgen.

Het was afgelopen weekend na de eerste versoepeling nog rustig in Zeeland, waardoor een aantal toeristen weer welkom is. Dat zei Arjen Brinkman, voorzitter van de Zeeuwse afdeling van Hiswa-Recron. "Het is nog vrij rustig, het is ook nog niet zolang bekend. Maar we zijn er blij mee. We hebben een eerste begin. Ik verwacht dat het met Hemelvaart (21 mei) wel weer drukker wordt", aldus Brinkman.

Meer uit Binnenland

Kosten NAVO-top lopen op tot 'vooralsnog' 183 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De NAVO-top in juni is duurder dan gedacht. In de vrijdag gepubliceerde voorjaarsnota staat dat de top in Den Haag "vooralsnog" 183,4 miljoen euro kost. Eerder werd een bedrag van zeker 95 miljoen euro genoemd.

8 minuten geleden
Jeugdzorg: extra geld lost structurele problemen niet op

UTRECHT (ANP) - Het extra geld voor de jeugdzorg helpt op korte termijn, maar Jeugdzorg Nederland ziet dat de problemen worden doorgeschoven naar de toekomst. Volgens de branchevereniging is het een tijdelijke oplossing voor een structureel probleem. Het kabinet heeft in de voorjaarsnota bijna 3 miljard euro vrijgemaakt voor gemeenten de komende twee jaar. Het grootste deel hiervan is bestemd voor de jeugdzorg.

16 minuten geleden
Alle ministeries betrokken bij datalek overheidswebsites

DEN HAAG (ANP) - Alle ministeries zijn betrokken bij een datalek op de websites rijksoverheid.nl, openoverheid.nl en overheid.nl. De namen van ambtenaren waren zichtbaar in de metadata achter 100.000 van de 500.000 onderzochte documenten.

19 minuten geleden
Kabinet vult het ene gat met het andere, oordeelt FNV

UTRECHT (ANP) - Met de plannen die het kabinet in zijn voorjaarsnota presenteert, wordt het ene gat met het andere gevuld, is het oordeel van vakbond FNV. Mensen worden "hapsnap" ondersteund met bijvoorbeeld een lagere energiebelasting en het bevriezen van de sociale huren, "maar het wordt betaald uit bezuinigingen die mensen weer keihard raken met daarnaast hogere belastingen op inkomen", zegt interim-voorzitter Henk de Jong van FNV.

48 minuten geleden
CNV ziet werkende Nederlander rekening betalen voor 'klein bier'

UTRECHT (ANP) - Werkende Nederlanders betalen de rekening voor "cadeautjes in de categorie klein bier" die het kabinet weggeeft, oordeelt vakbond CNV. Voorzitter Piet Fortuin zegt "chagrijnig" te zijn over een aantal maatregelen die werknemers raken in de portemonnee.

1 uur geleden
Halfuur vertraging Eurostar naar Londen door tekort marechaussee

AMSTERDAM (ANP) - Treinreizigers naar Londen moeten vanaf volgende week rekening houden met vertragingen tot een halfuur. Dat komt door personeelstekort bij de marechaussee op Amsterdam Centraal, waardoor de controle van reizigers voor vertrek van de Eurostar-treinen waarschijnlijk langer duurt.

1 uur geleden
Alle slachtoffers steekpartij bij de Dam uit het ziekenhuis

AMSTERDAM (ANP) - De vijf mensen die gewond raakten bij de steekpartij in de buurt van de Dam in Amsterdam eind maart, hebben het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie na berichtgeving door AT5.

2 uur geleden