Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeeland biedt regio Valencia hulp aan na overstromingen

Zeeland biedt regio Valencia hulp aan na overstromingen

MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland en het waterschap Scheldestromen hebben hulp aangeboden aan de regio Valencia, die eind oktober werd getroffen door zware overstromingen. Gedeputeerde Staten schrijven dat Zeeland na de Watersnoodramp van 1953 veel hulp kreeg vanuit het buitenland en dat de provincie daarom nu graag de Spaanse regio wil ondersteunen.

"Hoewel de regio Valencia qua ligging, ondergrond en reliƫf sterk verschilt van het Zeeuwse polderlandschap, denken we waardevolle bijdragen te kunnen leveren", aldus het college. De provincie wil dat doen in samenwerking met het waterschap, het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk en meerdere kennisinstellingen.

Om inzicht te krijgen in de lokale situatie en hulpbehoefte, heeft Zeeland meerdere keren contact gehad met de Spaanse ambassade in Nederland. "Ons hulpaanbod is met veel waardering ontvangen en overgebracht aan de regionale overheid in Valencia. We zijn in afwachting van een concrete hulpvraag uit de regio die we verder kunnen uitwerken met onze Zeeuwse partners", stelt het dagelijks provinciebestuur.

Enorm

In de gesprekken is het Zeeland duidelijk geworden dat het op dit moment nog lastig is om aan te geven waaraan de regio Valencia behoefte heeft, omdat de situatie per dag verandert. De Spanjaarden leggen de prioriteit nu bij het herstellen van basisvoorzieningen zoals scholen, winkels en psychologische hulp voor inwoners. Op termijn is er hulp nodig bij de wederopbouw en het beter inrichten van het gebied tegen extreme weersomstandigheden, aldus het college.

Zeeland denkt onder meer met het Delta Climate Center hulp te kunnen bieden bij herstel en wederopbouw van de regio Valencia. Dit centrum is een samenwerkingsverband van meerdere Zeeuwse instellingen dat werkt aan oplossingen voor de gevolgen van de klimaatverandering.

De regio Valencia werd eind oktober getroffen door noodweer. Als gevolg daarvan vielen meer dan tweehonderd doden. De schade is enorm.

Meer uit Binnenland

Minder asielaanvragen, maar recordaantal nareizigers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.

13 minuten geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

6 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

9 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

9 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

9 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

11 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

12 uur geleden