Zeeland biedt regio Valencia hulp aan na overstromingen
MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland en het waterschap Scheldestromen hebben hulp aangeboden aan de regio Valencia, die eind oktober werd getroffen door zware overstromingen. Gedeputeerde Staten schrijven dat Zeeland na de Watersnoodramp van 1953 veel hulp kreeg vanuit het buitenland en dat de provincie daarom nu graag de Spaanse regio wil ondersteunen.
"Hoewel de regio Valencia qua ligging, ondergrond en reliëf sterk verschilt van het Zeeuwse polderlandschap, denken we waardevolle bijdragen te kunnen leveren", aldus het college. De provincie wil dat doen in samenwerking met het waterschap, het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk en meerdere kennisinstellingen.
Om inzicht te krijgen in de lokale situatie en hulpbehoefte, heeft Zeeland meerdere keren contact gehad met de Spaanse ambassade in Nederland. "Ons hulpaanbod is met veel waardering ontvangen en overgebracht aan de regionale overheid in Valencia. We zijn in afwachting van een concrete hulpvraag uit de regio die we verder kunnen uitwerken met onze Zeeuwse partners", stelt het dagelijks provinciebestuur.
Enorm
In de gesprekken is het Zeeland duidelijk geworden dat het op dit moment nog lastig is om aan te geven waaraan de regio Valencia behoefte heeft, omdat de situatie per dag verandert. De Spanjaarden leggen de prioriteit nu bij het herstellen van basisvoorzieningen zoals scholen, winkels en psychologische hulp voor inwoners. Op termijn is er hulp nodig bij de wederopbouw en het beter inrichten van het gebied tegen extreme weersomstandigheden, aldus het college.
Zeeland denkt onder meer met het Delta Climate Center hulp te kunnen bieden bij herstel en wederopbouw van de regio Valencia. Dit centrum is een samenwerkingsverband van meerdere Zeeuwse instellingen dat werkt aan oplossingen voor de gevolgen van de klimaatverandering.
De regio Valencia werd eind oktober getroffen door noodweer. Als gevolg daarvan vielen meer dan tweehonderd doden. De schade is enorm.
Meer uit Binnenland
DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
8 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
9 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
21 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
1 dag geleden