Zedenzaken Leiden prioriteit voor politie
LEIDEN (ANP) - De politie in Leiden zet vol in op het onderzoeken van recente aanrandingen en een verkrachting in de stad. Door deze zedenzaken is grote onrust ontstaan bij leden van studentenverenigingen. Er is een groot opsporingsonderzoek gestart, waarbij de Leidse politie samenwerkt met een specialistisch zedenteam van de politie Den Haag.
De twee aanrandingen en een verkrachting vonden binnen een maand plaats. Veel vrouwelijke studenten voelen zich niet meer veilig in de Leidse binnenstad en durven 's avonds niet meer alleen de straat op te gaan. De laatste melding van een aanranding werd afgelopen woensdag gedaan. Toen werd een 24-jarige vrouw 's nachts door een onbekende man aangerand.
De politie en gemeente zijn in gesprek met studentenverenigingen. "Alles wordt in het werk gesteld om de dader(s) op te sporen en aan te houden", aldus de politie. De politie geeft vrouwen het advies altijd aangifte te doen van een zedendelict.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.
2 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.
14 uur geleden